Aktualizacja: 24.11.2024 12:25 Publikacja: 01.12.2022 21:00
Foto: Adobe Stock
Jest ona w swojej organizacji liderką działań prawnych mających na celu otrzymanie przez Spółkę nowatorskiego certyfikatu Benefit Corporation („B Corp"). Spółka jako pierwsza spółka publiczna w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej otrzymała ten certyfikat. Do grona podmiotów oznaczonych certyfikatem B Corp zalicza się organizacje, które w model swojej działalności wpisały zasady społecznej odpowiedzialności biznesu, angażują się w rozwiązywanie najważniejszych problemów społecznych, a podstawą ich funkcjonowania jest partnerski i etyczny model współpracy ze wszystkimi swoimi interesariuszami. Iwona Rykaczewska-Kuderska jest liderką zmiany odpowiedzialną za inicjowanie działań wpisujących się w szerokie trendy gospodarcze, regulacyjne, technologiczne i społeczne. Dostrzegając zmieniające się otoczenie rynkowe i społeczne, koncentruje się na zapewnieniu relewantności Spółki i procesów w niej zachodzących w kluczowych obszarach jej funkcjonowania, takich jak odpowiedzialność społeczna (certyfikacja B Corp) czy różnorodność (inicjatywy na forach takich 30% Club Poland ).
Skoro jednak odłożyliśmy na bok model urzędu sędziego jako korony zawodów prawniczych i postawiliśmy na KSSiP, to chociaż zasilajmy wymiar sprawiedliwości świeżą krwią w sposób sprawny, w przewidywalnej procedurze.
Sąd Najwyższy opowiedział się w środę przeciwko tzw. uchwałom negatywnym, czyli wyinterpretowanym.
Za nami dopiero pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego 2024/2025. Wielu uczniów i rodziców myśli już jednak o odpoczynku od nauki. Warto w związku z tym sprawdzić, jakie są terminy ferii zimowych 2025 dla poszczególnych województw.
Zastanawiasz się, ile musisz zarabiać brutto, by na Twoje konto wpływało 5000 zł netto? Kwota ta znacząco różni się w zależności od formy zatrudnienia.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Sąd Okręgowy w Koszalinie ogłosił wyrok skazujący w sprawie tragicznej śmierci pięciu 15-latek w pożarze escape roomu w tym mieście na początku 2019 roku.
Sejm przyjął ustawę wdrażającą dyrektywę w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD).
Najpotężniejsze rodziny na świecie kontrolują nie tylko imperia biznesowe, ale też całe państwa. Który z klanów jest najbogatszy?
Brak zapłaty od wykonawcy może oznaczać koniec małej firmy. Istnieją narzędzia prawne, które chronią podwykonawców, ale trzeba wiedzieć, jak z nich korzystać.
Kupujący mieszkania mają przewagę. Transakcje z obniżkami cen o kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych nikogo nie dziwią. Co dalej z mieszkaniówką?
Brak świadomości politycznej jest korzystny dla polityków. To dlatego że świadomi obywatele mogliby zadawać trudne pytania i dokonywać bardziej przemyślanych politycznych wyborów.
Poznań, Toruń i Olsztyn to miasta, w których najlepiej kształcą radców prawnych. Zdawalność egzaminu radcowskiego jest tam bowiem najwyższa. Sprawdzamy też, gdzie kandydaci zdają testy najgorzej i gdzie konkurencja jest największa.
W piątek XIII Krajowy Zjazd Radców Prawnych wybierze lidera na kolejne lata. W 2020 r. o fotel prezesa walczył tylko Włodzimierz Chróścik. Teraz, ubiegając się o reelekcję, ma czterech rywali. I mierzy się z zarzutami o autorytarny styl zarządzania.
Co kandydaci na prezesa KRRP uważają na temat promocji zawodu, edukacji prawnej, wpływu samorządu na legislację oraz jego odpowiedzi na rozwój sztucznej inteligencji? Przed Krajowym Zjazdem przedstawiamy zestawienie ich odpowiedz w tych kluczowych tematach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas