Aktualizacja: 16.11.2016 18:23 Publikacja: 16.11.2016 18:23
Foto: Fotorzepa, Dorota Awiorko DA
Projekt, którego główną częścią jest formularz wypełniany przez pracodawców, kandydatów i obecnych pracowników, ma na celu określenie profilu psychologicznego kandydata i wskazanie firmie prowadzącej rekrutację, jakimi cechami powinien on się wykazać, aby jak najlepiej wpasować się do zespołu.
Sztuczna inteligencja wykorzystana w projekcie – nazwana przez twórców M.A.I.A. (Matching Artificial Inteligence Assistant) jest efektem współpracy środowiska akademickiego i biznesowego. Została opracowana przez zespół Data Analytics PwC oraz Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS. Jest ona oparta o formularz, w którym różni uczestnicy rynku pracy – kandydaci, pracodawcy i doświadczeni pracownicy, odpowiadają na różne zagadnienia dotyczące ich cech relewantnych z punktu widzenia rynku pracy, a także określają swoje oczekiwania w stosunku do środowiska pracy. Na podstawie wypełnionego formularza, tworzony jest profil, który określa z jednej strony, jakiego pracownika potrzebuje pracodawca, a z drugiej, jakiej pracy powinien szukać kandydat.
Zaniedbania popełnione w pierwszych tygodniach po zatrudnieniu nowego pracownika mogą skutecznie zmniejszyć jego zaangażowanie i lojalność.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
O ile w 2024 r. mniejszy popyt na pracowników ograniczył w wielu branżach rotację kadr, o tyle oczekiwana poprawa koniunktury może teraz skłaniać do szukania nowej pracy.
Zarówno studenci, jak i absolwenci po wakacyjnej przerwie częściej zaglądają na portale rekrutacyjne, gdzie ostatnio przybywa ofert także dla początkujących pracowników.
SHEIN – międzynarodowy sklep z modą oraz produktami lifestyle’owymi – poszukuje w Polsce talentów z obszarów technologii do swojego niedawno uruchomionego Europejskiego Centrum Technologicznego SHEIN (SETC).
Już nie tylko obserwacje rekruterów, ale także badania potwierdzają, że szukanie pracy wymaga teraz więcej wysiłku niż przed dwoma laty.
Komisja Europejska przedstawiła propozycję dyrektywy w sprawie poprawy i egzekwowania warunków pracy stażystów oraz zwalczania zwykłych stosunków pracy ukrytych pod postacią staży. Europejskie organizacje biznesu wskazują na ryzyka związane z jej wdrożeniem.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) nalicza dodatkowe składki na ubezpieczenie społeczne osobom, które łączą umowę o pracę oraz umowę o świadczenie usług (B2B) zawarte z tym samym podmiotem.
Przedsiębiorcy obawiają się, że przy wdrażaniu dyrektywy platformowej rząd będzie próbował ograniczyć stosowanie umów cywilnoprawnych. Chodzi o usługi dowozu jedzenia do domu, takie jak Uber, Glovo czy Pyszne.pl.
Państwa członkowskie Unii Europejskiej przyjęły w poniedziałek dyrektywę, która reguluje działalność takich platform usługowych, jak Uber, Glovo czy Bolt.
Umowa na zastępstwo nie wchodzi do limitów zatrudnienia na czas określony. Ale można ją stosować tylko w ściśle określonych okolicznościach. Kiedy umowa na zastępstwo jest dopuszczalna?
Gdyby nie przepchnięta trzy lata temu kolanem ustawa Kukiz'15, tematu centralnego rejestru umów by nie było.
Zarówno zleceniobiorca, jak i inspektor Państwowej Inspekcji Pracy mogą wnieść do sądu pracy pozew o ustalenie stosunku pracy. Jak w takiej sytuacji może się bronić zleceniodawca?
Na skutek wdrożenia dyrektywy work-life balance rozszerzono ochronę pracowników-rodziców. Czy w głośnej sprawie tiktokerki, zwolnionej z pracy pierwszego dnia po powrocie z urlopu macierzyńskiego, mogło dojść do naruszeń?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas