Za projektem zagłosowało 230 posłów, przeciw było 189. Jeden poseł się wstrzymał. Przeciw głosowało 172 posłów PiS (jeden, Michał Cieślak, wstrzymał się od głosu), 13 posłów Konfederacji, trzech posłów koła Republikanie i jeden poseł niezrzeszony (Włodzimierz Skalik). Za byli posłowie partii tworzących koalicję rządzącą.
Prowadzący obrady wicemarszałek Piotr Zgorzelski zarządził powtórzenie głosowania, ponieważ doszło do pomyłki. Zapowiedział, że głosowanie dotyczyło ojektu uchwały z poprawkami, tych jednak nie było. W powtórzonym głosowaniu 220 posłów było za, 171 przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.
Przyjęta uchwała głosi, że „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, kierując się troską o bezpieczeństwo RP, wyraża pełne poparcie dla rozwiązań zawartych w rezolucji Parlamentu Europejskiego z dnia 12 marca 2025 r. w sprawie białej księgi w sprawie przyszłości europejskiej obrony. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podkreśla konieczność zwiększenia zaangażowania i roli państw europejskich w ramach struktury obronnej NATO”.
Posłowie PiS głosowali przeciw. Tłumaczą swoje powody
„Decyzje Tuska w sprawie obronności to oddanie do Brukseli i Berlina polskich pieniędzy na zbrojenia i kontroli nad polską armią. Nie możemy zgodzić się na oddanie istotnych atrybutów naszej suwerenności. Wiedzą, co robią i próbują ukryć to przed Polakami fałszywą uchwałą Sejmu” - napisał na X prezes PiS Jarosław Kaczyński.