Aktualizacja: 28.08.2016 08:13 Publikacja: 26.08.2016 08:48
Foto: PAP, Marcin Obara
Prokuratura wszczyna kolejne postępowania. Władze stolicy oskarżane są z różnych stron o to, że przez lata nie potrafiły rozwiązać problemu nieruchomości objętych tzw. dekretem Bieruta, które teraz, niejednokrotnie z naruszeniem prawa, przejmowane są przez tzw. handlarzy roszczeniami.
Śledztwo w magistracie od kwietnia prowadzi też Centralne Biuro Antykorupcyjne, które sprawdza, kto skorzystał na dzikiej reprywatyzacji. Opinię publiczną, i słusznie, bulwersuje tu wiele wątków. Choćby fakt, że tzw. mała ustawa reprywatyzacyjna wchodzi w życie dopiero dziś, choć problem istnieje od początku III RP (od 1990 r, w Warszawie pojawiło się 7 tys. roszczeń do znacjonalizowanych nieruchomości). I dopiero teraz mówimy o tym, jak zwrócić majątki i czy zwrot, którego już dokonano, odbył się zgodnie z prawem.
Jak pandemia Covid-19 odcisnęła się w literaturze? Odpowiedzi udziela „Jak wysoko zajdziemy w ciemnościach” Sequoi Nagamatsu.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Polski „Puppet House” nie tylko w Halloween napędzi graczom strachu!
Samotne życie nie zawsze jest doświadczeniem złym – przekonują autorki książki „Epidemia samotności”.
Ten spektakl uświadamia nam, że nie ma jednego „normalnego” schematu funkcjonowania ludzkiego umysłu.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Cieszy mnie, że w polskiej literaturze wciąż płynie spokojny strumień opowieści tożsamościowych, bo to pokazuje, że nie jesteśmy monokulturą i że można o tym mówić bez patosu i tłumaczenia się.
Niepewność wyborcza w Stanach Zjednoczonych odbija się na notowaniach złotego.
Stany Zjednoczone będą nadal przewodziły wolnemu światu? Taka jest najważniejsza stawka starcia Kamali Harris i Donalda Trumpa o Biały Dom.
Ostatni dzień miesiąca na rynku walutowym upływał w spokojnej atmosferze. Cały październik trudno jednak uznać za udany.
Dane o inflacji przeszły bez większego echa na rynku walutowym. Dla złotego ważniejsze są wybory w USA.
Nawet najlepsze wyniki i wybitny dorobek nie dają prawa do mobbowania pracowników. Szkoda, że zapomina o tym środowisko twórców.
Przed władzą – poprzednią czy obecną – otworzy się droga do rządów autorytarnych. Nikt bowiem nie będzie już „umierał” za sędziów.
Rozwiązanie małżeństwa ma zarówno skutki osobowe, jak i majątkowe. Dlatego ustawodawca zdecyduje, kto poza sędzią może udzielić rozwodu.
Gdy istnieje zasada, nie można usprawiedliwiać wprowadzanych na własną rękę wyjątków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas