Leszek Kieliszewski: Kredyt 2% na straży dobrych obyczajów

Bezpieczny kredyt 2% na zakup pierwszego mieszkania lub domu jednorodzinnego jest równie wyczekiwany przez przyszłych kredytobiorców jak przez deweloperów i przedstawicieli branży budowlanej, dotkniętych spowolnieniem związanym z ograniczoną dostępnością kredytów hipotecznych. Choć sama propozycja bezpiecznego kredytu z niskim oprocentowaniem zbiera pozytywne recenzje, to niektóre z proponowanych rozwiązań będą albo martwe, albo banki kredytujące zaczną pełnić rolę przyzwoitek ustalając kto, z kim i od kiedy mieszka.

Aktualizacja: 28.06.2023 11:03 Publikacja: 11.05.2023 11:57

Leszek Kieliszewski: Kredyt 2% na straży dobrych obyczajów

Foto: Fotorzepa / Marian Zubrzycki

Bezpieczny kredyt 2% będzie mógł zostać udzielony kredytobiorcy, który dotychczas nie posiadał prawa własności lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego lub spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. Atrakcyjność bezpiecznego kredytu 2% polega na dopłatach do rat kredytu przez Bank Gospodarstwa Krajowego, a wysokość tych dopłat obejmuje różnicę pomiędzy rynkowym oprocentowaniem kredytu, a oprocentowaniem wynoszącym 2% w stosunku rocznym. Dopłaty mają być wypłacane przez pierwsze 10 lat kredytu. Kredytobiorcą będzie mogła być wyłącznie albo jedna osoba, albo małżeństwo.

Pozostało 93% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Opinie Prawne
Tomasz Siemiątkowski: Szkodliwa nadregulacja w sprawie cyberbezpieczeństwa
Opinie Prawne
Tomasz Pietryga: Czy wolne w Wigilię ma sens? Biznes wcale nie musi na tym stracić
Opinie Prawne
Robert Gwiazdowski: Awantura o składki. Dlaczego Janusz zapłaci, a Johanes już nie?
Opinie Prawne
Łukasz Guza: Trzy wnioski po rządowych zmianach składki zdrowotnej
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Opinie Prawne
Tomasz Pietryga: Rząd wypuszcza więźniów. Czy to rozsądne?