Aktualizacja: 09.01.2017 20:07 Publikacja: 09.01.2017 18:42
Tomasz Leś, senior product manager pionu banków komercyjnych w Asseco Poland
Foto: materiały prasowe
Rz: Na jakie rozwiązania informatyczne stawiają dziś banki?
Tomasz Leś: Trendy, które obserwujemy w bankowości skupiają się głównie wokół tzw. customer experience. Stąd wszystkie działania banków zmierzające do poprawienia użyteczności oferowanych przez nie systemów. W bankowości internetowej i mobilnej pojawiają się funkcjonalności, których celem jest skrócenie czasu realizacji transakcji czy zwiększenie bezpieczeństwa, np. przez logowanie biometryczne (np. rozpoznawanie twarzy oraz możliwość skanowania i odczytywania dowodu tożsamości). Coraz więcej kanałów dostępu oraz częstotliwość kontaktu klientów z bankiem przez bankowość bezpośrednią powoduje też zwiększenie liczby potencjalnych naruszeń bezpieczeństwa. Wymaga to od banków rozwoju aktualnych metod zabezpieczeń i zmierzenia się z potencjalnymi nowymi rodzajami ataków. To kolejny obszar, na którym skupiać będą się banki w najbliższym czasie. Innym trendem w obszarze bankowości jest chęć zapewnienia klientom jednolitego doświadczenia – to zmiana modelu banku, w którym stanowi on platformę usług bankowych dla wielu firm z branży fintech. Banki stają się bardziej otwarte dzięki udostępnieniu API (Interfejs Programistyczny Aplikacji), z którego korzystać mogą inne instytucje finansowe.
Czterodniowy tydzień pracy jest możliwy. W dłuższym horyzoncie czasowym. Pomoże technologia i wzrost gospodarczy, pod który fundamenty kładliśmy, harując w latach 90.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Wyniki badań pokazują, że Polacy oczekują pełnej transparentności wydatków publicznych. Aż 97 proc. uważa, że faktury i umowy powinny być w pełni jawne. Tymczasem Centralny Rejestr Umów, który miał ułatwić walkę z korupcją, wpadł w poślizg.
Bardziej dostępne mieszkania – i na własność, i na wynajem – to jedna z wyborczych obietnic rządzącej koalicji. Ale zamiast programów mieszkaniowych rząd Donalda Tuska funduje Polakom kolejną awanturę.
Nakładając karne cła na towary z Meksyku, Kanady i Chin, prezydent USA rozpoczął wojnę celną, która może zdewastować światową gospodarkę.
Reforma programu 800+ powinna pójść w kierunku uzależnienia świadczenia od dochodów rodzin. A nie dotyczyć wyłącznie Ukraińców.
Intrygujące jest to, czy sztuka może i powinna wpływać na kształt prawa i wybory dokonywane przez sądy.
Samorząd adwokatów - zawodu zrzeszającego ludzi wszechstronnie wykształconych inspiruje się „Moralnością pani Dulskiej”.
Zarówno okrzyk „Nie bać Tuska”, jak i „***** ***” mają charakter wulgarny. Czy oznacza to, że automatycznie zostaje popełnione wykroczenie?
Przepisy nie nakazują oznaczania, że treści, które publikujemy, zostały stworzone lub współtworzone przez AI. Nie mamy więc pewności, czy ich autorem jest człowiek czy sztuczna inteligencja.
Słuchając i oceniając publiczne wypowiedzi prawników, wiele osób łapie się za głowy, a powinniśmy zacząć od ustalenia, w jakiej roli oni występują.
Po wyrokach NSA Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapewnia, że ponownie przeanalizuje sprawę firmy, której wskutek zmiany przepisów cofnięto zezwolenie na przetwarzanie odpadów.
W trakcie inauguracji prezydentury Donalda Trumpa biskup kościoła episkopalnego zaapelowała o szacunek, uczciwość i pokorę. Oczywiście została za to medialnie napiętnowana, ale to ona okazała odwagę, której zabrakło innym duchownym.
Coraz młodsze dzieci godzą się zamordować na życzenie. Pojawiła się propozycja obniżenia wieku odpowiedzialności karnej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas