Aktualizacja: 02.01.2018 21:00 Publikacja: 02.01.2018 21:00
Foto: 123RF
Rz: Po 20 latach działalności jesteście zadowoleni z dokonań, ale też przekonani, że czas na radykalne zmiany.
To prawda. Przemodelowanie polityki inwestycyjnej na pewno jest potrzebne. Chodzi o dwie płaszczyzny: makro – czyli regulacyjną, i mikro – czyli związaną z nową rolą biznesu w społeczeństwie. Jeśli chodzi o kwestie prawne, dyskutujemy właśnie o projekcie nowej ustawy, przygotowywanej przez Ministerstwo Rozwoju, która ma zmienić sposób działania stref – oddać im pod opiekę całe regiony czy fragmenty regionów kraju, zamiast ściśle wydzielonych terenów.
GUS opublikował właśnie dane na temat stanu polskiej gospodarki w II kwartale. I nie są to wcale dane bardzo optymistyczne, choć na pierwszy rzut oka mogą się takie wydawać.
Raty kredytów wyższe nawet o połowę? Choć prawdopodobieństwo takiego scenariusza nie jest dziś wysokie, nie jest on jednak niemożliwy.
Homo oeconomicus zaczął być prezentowany jako „bezduszna" i „agresywna" maszyna do kalkulowania kosztów i korzyści, działająca wedle zasady, że ekonomiczny cel, czyli maksymalizacja własnych korzyści, uświęca środki.
Nikt od 20 lat tak bardzo nie nakręcił wzrostu cen w Polsce, jak pandemia pod rękę z lekceważącą inflację Radą Polityki Pieniężnej.
Analiza skutków rządów 50 populistycznych liderów, w różnych okresach i krajach, wykazała, że ich ambitne plany kończą się nieodmiennie trwałym spowolnieniem wzrostu.
Trzeba bronić ustawowej definicji ładu przestrzennego. Niech dalej drąży skałę i czeka na lepsze dla planowania czasy.
Zmiany w składce zdrowotnej niwelują efekt jednej z niewielu zrealizowanych obietnic wyborczych rządu Tuska – podwyżki dla budżetówki. To może obudzić poczucie niesprawiedliwości w tej grupie, która traci albo za chwilę straci pozycję społeczną, na którą pracuje latami.
Można się spierać o detale. Jedno nie ulega wątpliwości: przepisy o tymczasowym aresztowaniu trzeba zreformować tak, by przywrócić im charakter zgodny z ideami państwa prawa.
W prawyborach Koalicji Obywatelskiej zwyciężył PiS. W czasie, gdy były przeprowadzane, zanotował bezprecedensowy, bo aż 6-procentowy wzrost poparcia społecznego.
Publikacja przeprosin w Monitorze Sądowym i Gospodarczym nie zapewnia satysfakcji moralnej wierzycielowi ani też nie przywraca jego dobrego imienia w oczach opinii publicznej.
Franciszek, zgodnie ze swoją wizją Kościoła jako szpitala polowego, pochyla się z troską nad osobami, które doświadczyły tragedii rozwodu.
Wbrew powszechnej opinii komentariatu zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w prawyborach w Koalicji Obywatelskiej nie było „miażdżące”.
Minister Zbigniew Ziobro, wydając rozporządzenie w sprawie Funduszu, dokonał instrumentalizacji politycznej prawa. I złamał przepisy, co wiąże się z odpowiedzialnością konstytucyjną.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas