Trudny czas szpitali po pandemii. Debata „Rzeczpospolitej”

Finansowa sytuacja szpitali jest dziś bardzo niepewna – podkreślali goście debaty „Rzeczpospolitej”: eksperci, lekarze i dyrektorzy szpitali.

Publikacja: 22.12.2022 03:00

W debacie uczestniczyli (od lewej): Radosław Moks, członek zarządu BFF Banking Group w Polsce, Marci

W debacie uczestniczyli (od lewej): Radosław Moks, członek zarządu BFF Banking Group w Polsce, Marcin Sygut, dyrektor SPSK nr 2 w Szczecinie, prowadzący debatę Marcin Piasecki, Konrad Jarosz, dyrektor SPSK nr 1 w Szczecinie, Jakub Kraszewski prezes Polskiej Unii Szpitali Klinicznych, dyr. Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jerzy Gryglewicz z IZWOZ uczestniczył w debacie zdalnie

Foto: tv.rp.pl

Prowadzący dyskusję red. Marcin Piasecki zapytał zebranych, jak wygląda sytuacja finansowa szpitali po pandemii Covid-19. Dr Jerzy Gryglewicz, ekspert rynku medycznego z Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia stwierdził, że „sytuacja finansowa szpitali w Polsce jest zróżnicowana i często ulega zmianom spowodowanym przez czynniki zewnętrzne”. – Szpitale, które uczestniczyły w organizacji świadczeń związanych z leczeniem Covid-19, uzyskały niespodziewane dodatkowe i wysokie finansowanie. W wielu przypadkach dzięki temu znacząco poprawiły swoją sytuację ekonomiczną – zaznaczył. 

Pozostało jeszcze 95% artykułu

19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Ochrona zdrowia
Szpitale toną w długach. Czy będą ograniczać liczbę pacjentów?
Ochrona zdrowia
Podkomisja Kongresu USA orzekła, co było źródłem pandemii COVID-19 na świecie
Ochrona zdrowia
Rząd ma pomysł na rozładowanie kolejek do lekarzy
Ochrona zdrowia
Alert na porodówkach. „To nie spina się w budżecie praktycznie żadnego ze szpitali”
Ochrona zdrowia
Pierwsze rodzime zakażenie gorączką zachodniego Nilu? "Wysoce prawdopodobne"