Korea Płd. zmieni strategię walki z COVID? Leczenie, nie gaszenie ognisk

Dziewięciu z dziesięciu dorosłych obywateli Korei Południowej zostało zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19 - informuje agencja Yonhap.

Publikacja: 05.10.2021 10:51

Seul

Seul

Foto: AFP

arb

Co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało 39,7 mln osób, 77,4 proc. z 51,3 mln mieszkańców kraju.

W pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest 27,2 mln mieszkańców, 53 proc. wszystkich mieszkańców kraju i 61,6 proc. dorosłych mieszkańców - podają Koreańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób (KDCA).

Czytaj więcej

Nowa Zelandia porzuca strategię "zero COVID". Będzie żyć z wirusem

Władze Korei Południowej liczą na to, że kraj będzie w stanie w pełni zaszczepić przeciw COVID-19 ponad 70 proc. dorosłych mieszkańców kraju do końca października.

Hong Jung-ik, odpowiedzialny za realizację programu szczepień w Korei Południowej wyraził, nadzieję na to, że wysoki odsetek zaszczepionych przeciw COVID-19 pozwoli mieszkańcom kraju "powrócić do normalności etapami".

1 575

Tyle zakażeń wykryto w Korei Południowej w ciągu ostatniej doby

Wśród osób w wieku powyżej 60. roku życia w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest 90 proc. (grupa ta zaczęła szczepić się najwcześniej, w lutym 2021 roku). Wśród osób w wieku 18-29 lat w pełni zaszczepionych jest 38,3 proc. osób. 

Władze Korei Południowej, po osiągnięciu pełnego wyszczepienia 80 proc. dorosłych mieszkańców kraju, będą analizować obecnie kiedy zmienić strategię walki z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 na taką, która skoncentruje się na leczeniu ciężko chorych na COVID-19 pacjentów zamiast obecnej, skupiającej się na działaniach zmierzających do redukcji liczby zakażeń. 

Aby zwiększyć liczbę chętnych do szczepień przeciw COVID-19 władze Korei Południowej zamierzają wprowadzać zachęty dla zaszczepionych, takie jak wyłączenie ich z limitu osób, które mogą uczestniczyć w zgromadzeniach prywatnych.

W ciągu ostatniej doby w Korei Południowej wykryto 1 575 zakażeń koronawirusem. Łącznie, od początku epidemii, takich zakażeń wykryto w tym kraju 321 352 - podaje KDCA.

Ochrona zdrowia
WHO żąda od Chin "przejrzystości". Chodzi o genezę COVID-19
Ochrona zdrowia
Szef WHO pytany o współpracę z administracją Trumpa. "Nie wydawał się zaniepokojony"
Ochrona zdrowia
Covid może uderzyć znowu. Ostrzega Instytut Pasteura
Ochrona zdrowia
Nowy szczep wirusa małpiej ospy coraz bliżej Polski. Eksperci ocenili ryzyko
Ochrona zdrowia
Kanada zapłaci za antykoncepcję i leczenie cukrzycy. Niektóre prowincje protestują