Aktualizacja: 07.02.2019 23:37 Publikacja: 07.02.2019 17:36
Antarktyda będzie w tym roku miejscem szczególnie intensywnych badań prowadzonych przez kilka ekspedycji
Foto: adobestock
Wiele ekspedycji, kampanii i projektów wcześniej zapowiadanych, a teraz realizowanych sprawi, że lepiej zostaną poznane struktura naszej planety, jej ekosystemy i biologia. W pracach będą uczestniczyły zespoły krajowe i międzynarodowe, zostaną w nich wykorzystane najnowsze urządzenia badawcze i technologie. Czy w związku z tym w 2019 r. można się spodziewać spektakularnych odkryć? Pokażą to już najbliższe miesiące, ale kilka misji warto obserwować ze szczególną uwagą.
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostaną organizacje, które w innowacyjny sposób wykorzystują kody QR w komunikacji z konsumentami. Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 września 2024 roku. Laureatów wyłoni niezależne jury, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas listopadowej konferencji Kod Innowacji.
W polskich laboratoriach prowadzone są najbardziej zaawansowane badania dotyczące obliczeń kwantowych, łączności i kryptografii kwantowej, sensoryki, obrazowania i metrologii kwantowej. Nasi naukowcy są też bardzo skuteczni w pozyskiwaniu środków w konkursach organizowanych przez największy europejski program wspierający badania w tej dziedzinie – sieć QuantERA.
Naukowcy z polskich uczelni są w światowej czołówce badań nad niektórymi obszarami technologii kwantowych. Ważne, żeby z ich odkryć skorzystał biznes.
B-21 "Raider" Sił Powietrznych USA odbył w piątek swój pierwszy lot, przybliżając moment wprowadzenia do floty amerykańskich bombowców maszyn dalekiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia broni nuklearnej.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia systemu, który - jak twierdzą - jest w stanie odczytywać intencje kryjące się za gdakaniem kur i rozróżniać stany emocjonalne u tych ptaków.
Boeing poszukuje talentów na całym świecie, by wspierać rozwój swoich programów cywilnych i obronnych. Światowy lider branży lotniczej ogłosił dziś otwarcie kolejnej inwestycji w Polsce: kompleksu inżynieryjnego z biurami w Gdańsku, Warszawie i Rzeszowie.
Firma Tenneco otworzyła w Gliwicach najnowocześniejsze centrum inżynieryjne Monroe, które będzie obsługiwać firmy w zakresie europejskiego systemu kontroli jazdy (European Ride Control) i zaawansowanych technologii zawieszenia (Advanced Suspension Technologies, AST).
W Indonezji wystąpiło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 oraz seria wstrząsów wtórnych. Władze zaapelowały do wracających do swych domów mieszkańców zachodniej Sumatry o czujność.
Robotyzacja i automatyzacja, gwałtownie rosnąca liczba danych oraz przyspieszony rozwój technologiczny sprawiają, że inżynier dziś jest jednym z bardziej pożądanych specjalistów na rynku pracy.
Aż trzy czwarte polskich inżynierów zmieniłoby miejsce zamieszkania, jeżeli w ślad za tym szłaby podwyżka miesięcznego wynagrodzenia – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Bergman Engineering.
Z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 jednej z osób, znajdujących się na pokładzie samolotu z Australii z pomocą humanitarną dla dotkniętego skutkami wybuchu podwodnego wulkanu Tonga, maszyna została zawrócona do bazy - poinformował przedstawiciel australijskiego resortu obrony.
Fala była mniejsza, niż się obawiano. Ucierpiały wyspy, obok których wybuchł wulkan.
Jak wynika z najnowszych badań, ocieplanie się klimatu może mieć katastrofalne konsekwencje w postaci trzęsień ziemi oraz tsunami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas