Aktualizacja: 22.02.2025 22:28 Publikacja: 04.10.2024 16:34
Warszawska kamienica „Barbary - Home by Zeitgeist” z mieszkaniami na wynajem
Foto: Mat.prasowe
Kamienica „Barbary - Home by Zeitgeist” położona przy ul. św. Barbary 6/8 w Warszawie otwiera drzwi dla najemców.
Na lokatorów czeka 46 mieszkań. 24 z nich to kawalerki, pozostałe to lokale dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 34 do 77 mkw. Standardowe wyposażenie obejmuje wykończoną kuchnię, łazienkę, wbudowane szafy, sprzęt AGD. Każdy lokal ma balkon.
371 lokali PRS i niemal 10 tys. mkw. powierzchni komercyjnej dostarczy AFI Home Metro Szwedzka na warszawskiej Pradze-Północ.
Przy ul. Słowackiego 12 w Warszawie powstają mieszkania na wynajem instytucjonalny.
W mieszkaniach Noli Studios można się zatrzymać i na jedną dobę, i na kilka miesięcy. Lokale w Gdańsku zaczną przyjmować gości jeszcze w tym roku.
Część właścicieli mieszkań nie oprze się pokusie podniesienia stawek tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego.
Niemal co drugiemu najemcy zdarzyło się spóźnić z płatnościami za mieszkanie. Wynajmujący uważają jednocześnie, że czynsz trzeba płacić na czas.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas