Aktualizacja: 24.11.2024 01:23 Publikacja: 31.05.2023 13:24
Foto: materiały prasowe
Cavatina Group powołała spółkę Cavare, która zajmie się budową i zarządzaniem portfelem mieszkań na wynajem w największych polskich aglomeracjach. Celem jest stworzenie zasobu 10 tys. lokali w ciągu pięciu lat.
Wcześniej ambicje budowy portfela PRS miała spółka Resi Capital, ale zmieniła strategię i zaczęła sprzedawać mieszkania jak typowy deweloper.
Wysokie koszty finansowe powodują, że tylko największe platformy, ze wsparciem czołowych deweloperów, będą stawiać kolejne bloki na wynajem – ocenia Oscar Kazanelson, szef rad nadzorczych Grupy Robyg i Vantage Development.
Fundamenty rynku najmu sprzyjają tworzeniu portfeli lokali na wynajem w Polsce, ale obecne otoczenie to dla inwestorów mnóstwo wyzwań.
Czynsze w euro to przenoszenie ryzyka kursowego na najemców. Nie planujemy takich działań – powiedział w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Przemysław Orchowicz, szef Heimstaden w Polsce.
CBRE: w ciągu dwóch dekad spadek liczby ludności i starzenie się społeczeństwa wywrą zmiany na rynek nieruchomości. Wpływ będzie zróżnicowany regionalnie.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Ofert najmu mieszkań przybywa, chętnych brakuje, czynsze spadają – wynika z analiz portali Morizon.pl i Gratka.pl.
Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.
Fundacja rodzinna, która jest podatnikiem VAT, bo zajmuje się najmem, nie musi rozliczać tego podatku od incydentalnej sprzedaży kolekcji zabytkowych zegarków i aut przekazanej jej wcześniej przez fundatora.
Chętnie pomożemy Polsce w odejściu od paliw kopalnych, będziemy wspierać budowę przystępnych cenowo mieszkań i poprawę konkurencyjności firm. A także projekty polsko-ukraińskie – zapowiada Odile Renaud-Basso, prezeska Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Deweloper zorganizuje przeprowadzkę, pomoże w wykończeniu wnętrz, przyjmie stare mieszkanie w rozliczeniu, poczeka na zapłatę. Firmy dwoją się i troją, by przyciągnąć klientów.
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków online, nabijanie ludzi w pompy ciepła. Wreszcie jest szansa na likwidację patologii – mówi Jan Ruszkowski, nowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji.
Kupujący mieszkania mają przewagę. Transakcje z obniżkami cen o kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych nikogo nie dziwią. Co dalej z mieszkaniówką?
Jest kilka przesłanek uprawniających konsumentów do odzyskania pieniędzy w razie kłopotów z deweloperem. W ciągu prawie 2,5 roku działania DFG były cztery przypadki wypłat.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas