Aktualizacja: 21.02.2025 22:57 Publikacja: 19.09.2022 10:06
Foto: Mat.prasowe
Wstępne porozumienie z deweloperem kompleksu Unique Tower, firmą Marvipol, fundusz Heimstaden Poland zawarł w ubiegłym roku. Łączna powierzchnia kupionych w Unique Tower lokali to ponad 5,6 tys. mkw. W portfolio Heimstaden znalazły się jednopokojowe studia, mieszkania z kilkoma pokojami, apartamenty z widokiem na stolicę oraz 50 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Wszystkie lokale są umeblowane i wyposażone w sprzęty AGD. Do mieszkań można się już wprowadzać.
Unique Tower to wielofunkcyjny kompleks budynków. Położony od strony Grzybowskiej obiekt pełni funkcję handlowo-usługowo-biurową. W sąsiednim, niemal 100-metrowym apartamentowcu, znalazły się mieszkania premium oraz przeznaczone na krótko- i długoterminowe pobyty lokale inwestycyjne Royal Tulip Warsaw Apartments. Apartamenty są wykończone i wyposażone w 5-gwiazdkowym standardzie. Firmie Heimstaden został sprzedany ostatni z budynków kompleksu.
Nowe inwestycje, debiuty na kolejnych rynkach, akcje promocyjne. Dla części deweloperów to będzie intensywna jesień.
Przestaliśmy kupować mieszkania, ale wielkich obniżek cen nieruchomości nie widać, bo deweloperzy i tak mają dla kogo budować. Jeśli mieszkania nie kupi Kowalski, to zrobi to fundusz, który potem Kowalskiemu je wynajmie.
Rząd przyspiesza prace nad przepisami, które pozwolą przekształcać biurowce i galerie handlowe w mieszkania.
Instytucje inwestujące w portfele mieszkań na wynajem mogą wypełnić lukę powstałą w związku z zapaścią sprzedaży kredytów hipotecznych. Rynek najmu rozwinie się też w mniejszych miastach.
W PRS inwestują wyspecjalizowane fundusze, podmioty private equity, inwestorzy oportunistyczni i mali przedsiębiorcy. Przypomina to czasy, kiedy każdy brał się za deweloperkę – mówi Daniel Puchalski, partner zarządzający w Immo lab.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas