Aktualizacja: 21.11.2024 09:37 Publikacja: 15.09.2022 21:52
Hybrydowy model pracy łączący home office z wizytami w biurze zostanie z nami na zawsze, ale nie ze względu na koszt mediów
Foto: shutterstock
Różnice w cenie prądu dla gospodarstw domowych i dla biznesu są dziś bardzo duże. Firmom może się opłacać wysyłać pracowników na home office, nawet jeśli miałyby pokrywać koszty domowego prądu. Biura przeniosą się do mieszkań?
Tomasz Węglarz, dyrektor ds. rozwoju sieci sprzedaży w spółce Biuro Na Miarę, uważa, że będzie wręcz odwrotnie. – Pracownicy będą chętniej wracać do biur, aby ograniczyć wydatki. Tu kawa, tu obiad, tu klimatyzacja i komputer – to są realne koszty ponoszone przez użytkowników mieszkań – wyjaśnia. – Nowe biurowce są budowane w myśl zasady sustainability (zrównoważony rozwój – red.). Potwierdzają to certyfikacje – WELL, LEED, BREEAM i inne. Najemcy już korzystają z „tańszej” energii elektrycznej. Zużycie jest optymalizowane przez systemy budynkowe. To np. zarządzanie oświetleniem, wyłączanie klimatyzacji po osiągnięciu odpowiedniej temperatury, przechodzenie części instalacji w stan spoczynku, np. wieczorem.
Zainteresowanie biurami o wysokim standardzie w najatrakcyjniejszych lokalizacjach największych miast jest ogromne – wynika z analiz Walter Herz.
Przybywa dużych transakcji najmu. Firmy decydują się na wieloletnie kontrakty. W zamian mogą mieć tańszy fit-out.
Popyt na elastyczne biura rośnie. W pierwszym półroczu operatorzy wynajęli więcej powierzchni flex niż w całym 2021 r.
Zasoby biur na trójmiejskim rynku to już 1,01 mln mkw. Symboliczna granica została przekroczona - wskazuje Knight Frank.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Mniej biurek, więcej miejsc do spotkań, do telekonferencji i do pracy kreatywnej. Biura, choć się zmieniają, będą potrzebne. A polskie biurowce to ekstraklasa.
Sąd Najwyższy opowiedział się w środę przeciwko tzw. uchwałom negatywnym, czyli wyinterpretowanym.
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane z października 2024 r.
Oferta katowickiego osiedla firmy Atal powiększyła się o 290 mieszkań. To kolejna odsłona inwestycji, która wystartowała dziesięć lat temu.
Budynek mieszkalny firmy Trust Investment w centrum Częstochowy ma już pozwolenie na użytkowanie. Firma rozpoczęła budowę kolejnego osiedla w tym mieście.
Podobnie jak w III kwartale deweloper nie widzi spadku popytu na swoje mieszkania. Rynek nie pozwolił na skokowy wzrost, ale na stabilny wynik.
Deweloper lubi kusić promocjami, ale zazwyczaj dotyczy to pewnej puli mieszkań. Teraz dużą obniżką objęta jest cała oferta.
Wierzytelność na kwotę 180 tys. zł ma być powodem do ogłoszenia upadłości Mennica Legacy Tower, rentownego wieżowca wartego miliony złotych. Jeśli tak się stanie, szanse na odzyskanie pieniędzy przez obligatariuszy będą praktycznie żadne.
Nie kończą się niejasności wokół planów Ministerstwa Sportu i Turystyki wprowadzenia opłaty turystycznej. Minister Sławomir Nitras raz rozwija wizję, jak opłata ma działać, innym razem odcina się od niej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas