Aktualizacja: 21.11.2024 11:53 Publikacja: 26.07.2022 17:20
Biurowiec Punkt firmy Torus
Foto: Mat.prasowe
- Trójmiasto jest zdecydowanie jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków biurowych w Polsce. Z końcem czerwca dołączyło do „milionowych" rynków regionalnych, czyli Krakowa i Wrocławia. Wraz z sukcesywnie rozbudowywanym zapleczem biurowym, w Trójmieście lokują się kolejne firmy – mówi cytowana w komunikacie Joanna Gomułkiewicz, menedżer ds. wynajmu w firmie doradczej Knight Frank. - W 2022 roku region ten zajął 1. miejsce jako najdynamiczniej rozwijający się w Polsce według CEE Shared Services and Outsourcing Awards.
W pierwszej połowie roku najemcy wynajęli w stolicy 479,4 tys. mkw. powierzchni biurowej. To o 94 proc. więcej, licząc rok do roku – podaje firma doradcza Savills.
Kolejnym najemcą budynku Lixa C na warszawskiej Woli jest firma Rise.pl. Operator biur serwisowanych zajmie ponad 3,3 tys. mkw. powierzchni.
Umowę najmu biura na 38. piętrze stołecznej wieży deweloper, HB Reavis, podpisał z firmą odzieżową.
Centrum badawczo-rozwojowe producenta sztucznej inteligencji wprowadza się do biura na 30. piętrze budynku Olivia Star w Gdańsku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Niemal 73,2 tys. mkw. biur oddano w Trójmieście w 2021 roku. To najlepszy wynik wśród miast regionalnych – wskazuje firma doradcza Colliers.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
AI to element proptechu, który przyniesie najwicej zmian na rynku nieruchomości komercyjnych – oceniają eksperci BNP Paribas Real Estate.
Wybór na rynku biur serwisowanych jest coraz większy. Coworkingi wybierają m.in. firmy z sektora finansów, mediów, logistyki, cyberbezpieczeństwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas