19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 14.01.2025 23:53 Publikacja: 11.08.2022 21:09
CitySpace West – elastyczne biura we Wrocławiu
Foto: mat. pras.
W Polsce jest już ponad 337 tys. mkw. elastycznych biur, co stanowi ok. 2,6 proc. całkowitych zasobów biurowych – wynika z danych firmy doradczej Savills. Najwięcej tego typu powierzchni do pracy – 190 tys. mkw. – operatorzy oferują w Warszawie. Kraków ma 56,1 tys. mkw. biur flex, Wrocław – 34,5 tys. mkw., Łódź – 16,4 tys. mkw., a Trójmiasto – 14,8 tys. mkw.
– W Katowicach podaż elastycznej powierzchni biurowej przekracza już 10 tys. mkw. W pozostałych miastach oferta jest poniżej tego poziomu – wskazuje Jarosław Pilch, dyrektor działu powierzchni biurowych (reprezentacja najemcy) w firmie Savills. Stoi on także na czele Workthere w Polsce.
Remont budynków ma mniejszy wpływ na środowisko niż budowa nowych obiektów.
Popyt na biura w największych miastach regionalnych był w pierwszym półroczu większy niż w całym 2021 roku – wynika z analiz Avison Young.
Zasoby biur na trójmiejskim rynku to już 1,01 mln mkw. Symboliczna granica została przekroczona - wskazuje Knight Frank.
Mniej biurek, więcej miejsc do spotkań, do telekonferencji i do pracy kreatywnej. Biura, choć się zmieniają, będą potrzebne. A polskie biurowce to ekstraklasa.
W pierwszej połowie roku najemcy wynajęli w stolicy 479,4 tys. mkw. powierzchni biurowej. To o 94 proc. więcej, licząc rok do roku – podaje firma doradcza Savills.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas