19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 13:50 Publikacja: 02.06.2022 16:49
Foto: Mat. prasowe
Niemal jedna trzecia powierzchni nowo powstającego magazynu (25,5 tys. mkw.) została już wynajęta firmie logistycznej Kurier należącej do VAN Group.
-Tylko w ostatnim roku oddaliśmy do użytku i skomercjalizowaliśmy ponad 120 tys. mkw. powierzchni magazynowej w tej lokalizacji – mówi cytowana w komunikacie Magda Twarowska z P3 Logistic Parks w Polsce. - Po zakończeniu budowy ostatniego obiektu całkowita powierzchnia wszystkich magazynów wyniesie ok. 405,5 tys. mkw. Będzie to jedna z największych tego typu inwestycji w Wielkopolsce.
Certyfikat BREEAM In Use na poziomie Excellent dostał obiekt w DL Invest Park Psary o powierzchni niemal 40 tys. mkw.
Na kujawsko-pomorski rynek deweloper dostarczy kolejne 70 tys. mkw. magazynów.
Panele fotowoltaiczne, stacje ładowania aut elektrycznych, systemy magazynowania wody deszczowej, czujniki zmierzchu. Polskie magazyny są coraz bardziej eko.
Magazyn dla europejskiego operatora logistycznego wybudowała w Goleniowie spółka 7R.
Budowa kolejnych hal w parku logistycznym przy wrocławskim porcie lotniczym rozpocznie się na początku kwietnia. Deweloper, Ideal Idea Formad, ma już prawomocne pozwolenie na budowę.
To będzie największa inwestycja w historii Wrocławia - wybrano dwa warianty przebiegu linii tramwajowej na Psie Pole. Duże inwestycje tramwajowe także w innych miastach: Warszawie, Krakowie czy Gdańsku.
Osoby podróżujące pociągami przeżywają dziś koszmar. W nocy z 14 na 15 stycznia niekorzystne warunki atmosferyczne sparaliżowały polską kolej, sieci trakcyjne są oblodzone, a pociągi opóźnione już nawet dziesięć godzin.
Rynku nie rozruszało nawet anemiczne jesienne ożywienie w transporcie. Przewoźnicy nie inwestują w tabor, na czym ciepią producenci naczep i przyczep, tnąc produkcję.
W Niemczech najwięcej upadłości w transporcie, ale trzeci kwartał przyniósł ożywienie w napływie zamówień na nowy tabor.
Polskie firmy z apetytem na międzynarodowy rozwój na rynku zarządzania czasem pracy maszynistów i działalnością kolejowych przewoźników.
Ryanair podał informacje na temat konkretnych kosztów i opłat, które poniósł w wyniku chuligańskiego zachowania pasażera na pokładzie lotu z Dublina na Lanzarote z 9 kwietnia 2024 roku. Irlandzki przewoźnik wyliczył je na ponad 15 tys. euro.
Dopłaty nie zelektryfikują transportu ciężkiego, zrujnują za to ceny na rynku wtórnym i pozostaną kosztownym eksperymentem, co widać po rynku aut osobowych.
Czechy są naturalnym partnerem dla polskich firm do współpracy w zakresie transportu towarowego, zarówno w obrocie surowcami, jak i produktami gotowymi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas