Aktualizacja: 21.02.2025 11:20 Publikacja: 24.03.2022 17:55
Foto: Mat. prasowe
Dwie nowe hale (drugi etap inwestycji) staną obok gotowych już budynków magazynowo – biurowych. Zaoferują ponad 7 tys. mkw. powierzchni. – Będą miały nieco większe moduły niż ich poprzedniczki. Na magazyny przeznaczone są powierzchnie 700-800 mkw., na biura 100-140 mkw. – mówią przedstawiciele inwestora. Najemcy mogą jednak biura powiększać.
- Jesteśmy bardzo elastyczni – zaznacza Jędrzej Dużyński, prezes spółki Ideal Idea Formad. Firma prowadzi już rozmowy z potencjalnymi najemcami hal z drugiego etapu. Obiekty będą gotowe już w grudniu tego roku.
5,9 mld euro wyniosły w ubiegłym roku transakcje na polskim rynku komercyjnym. To 4,5-proc. wzrost, licząc rok do roku – podaje EY w najnowszym raporcie. Eksperci tej firmy prognozują dalsze zwiększanie aktywności inwestorów.
W Polsce jest już 23,79 mln mkw. powierzchni magazynowej. W ubiegłym roku wynajęto aż 7,5 mln mkw. hal.
Popyt na magazyny jest ogromny. I nie spadnie. Ale problemy z gruntami mogą wpłynąć na wydłużenie czasu budowy.
Warszawski portfel nieruchomości logistycznych o powierzchni 150 tys. mkw. przejmują Partners Group i Peakside.
Warszawski Ilmet, krakowska Plaza. Budynki znikną z powierzchni ziemi. Ustąpią miejsca nowocześniejszym obiektom.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Solidne wyniki finansowe, dostawy nowych samolotów przyspieszą. - Ale to wszystko nie może odbywać się kosztem bezpieczeństwa produkcji oraz dekarbonizacji - zapowiada Guillaume Faury, prezes Airbusa.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas