19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 13.01.2025 03:45 Publikacja: 25.04.2022 10:54
Foto: Mat. Prasowe
Obiekt w Goleniowe koło Szczecina powstał w formule Build-to-Suit (BTS, czyli na zamówienie). Na powierzchni niemal 62,5 tys. mkw. spółka FIEGE od końca marca tego roku prowadzi międzynarodowe centrum dystrybucji dla niemieckiego wysyłkowego sklepu internetowego.
Nieruchomość powstała na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Składa się z części magazynowej i biurowej (3,1 tys. mkw.). Obiekt jest zautomatyzowany. Magazyn zaprojektowano zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM Excellent. Dach budynku logistycznego pokryje instalacja fotowoltaiczna. Na zewnątrz powstaną łąki kwietne, strefa rekreacyjna dla pracowników, budki dla ptaków i owadów. Będą też stacje ładowania samochodów elektrycznych. Woda deszczowa będzie wykorzystywana do podlewania terenów zielonych.
Hillwood Polska, deweloper powierzchni komercyjnych, podpisał z Bankiem BNP Paribas umowę kredytową o wartości 26,7 mln euro na budowę parku logistycznego w Sycowie.
Panele fotowoltaiczne, stacje ładowania aut elektrycznych, systemy magazynowania wody deszczowej, czujniki zmierzchu. Polskie magazyny są coraz bardziej eko.
Deweloper magazynowy podwoi liczbę prowadzonych inwestycji. W tym roku chce pozyskać co najmniej cztery działki budowlane.
Budowę centrum logistycznego w Raszynie pod Warszawą rozpoczyna White Star Logistics. Powstaną trzy budynki, których komercjalizacja już się rozpoczęła.
Warszawski Ilmet, krakowska Plaza. Budynki znikną z powierzchni ziemi. Ustąpią miejsca nowocześniejszym obiektom.
Zarząd Kanału Panamskiego niezrażony pogróżkami Donalda Trumpa zlecił konsorcjum firm i placówek naukowych z Francji i Belgii sporządzenie kompleksowego opracowania studium opłacalności modernizacji śluz tego szlaku wodnego. Nie podano tylko wartości tego zlecenia.
Rok 2024 na rynku inwestycji w nieruchomości był o wiele lepszy niż poprzedni – wynika z analiz firmy doradczej CBRE. Co dalej?
Nowe zalecenie Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), by omijać przestrzeń powietrzną zachodniej Rosji, ma za zadanie uderzyć w gospodarkę – uważa Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja).
Liczba pasażerów, którzy odprawili się na polskich lotniskach w 2024 roku, sięgnęła 59 mln. Jeśli to porównamy z 52,4 mln w roku 2023, to mamy jeden z najszybszych wzrostów na rynku lotniczym na świecie. A z tym łączą się inwestycje w infrastrukturę i samoloty.
Deweloper rozpoczął budowę kolejnej hali magazynowej w kompleksie logistycznym Wrocław Campus 2. Do czerwca powstanie niemal 30 tys. mkw. powierzchni.
W poniedziałek, 13 stycznia belgijskie związki zawodowe zorganizują strajk. Zapowiadane są potężne zakłócenia także w transporcie lotniczym.
To ostrzeżenie Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) dotyczy linii lotniczych z krajów trzecich, które nadal korzystają z rosyjskiej przestrzeni powietrznej. A także pasażerów, którzy korzystają z ich oferty.
Nie widać końca spadków na rynku samochodów ciężarowych. Najmocniej uderzony segment przewoźników międzynarodowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas