Aktualizacja: 05.11.2024 15:57 Publikacja: 25.04.2022 10:54
Foto: Mat. Prasowe
Obiekt w Goleniowe koło Szczecina powstał w formule Build-to-Suit (BTS, czyli na zamówienie). Na powierzchni niemal 62,5 tys. mkw. spółka FIEGE od końca marca tego roku prowadzi międzynarodowe centrum dystrybucji dla niemieckiego wysyłkowego sklepu internetowego.
Nieruchomość powstała na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Składa się z części magazynowej i biurowej (3,1 tys. mkw.). Obiekt jest zautomatyzowany. Magazyn zaprojektowano zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM Excellent. Dach budynku logistycznego pokryje instalacja fotowoltaiczna. Na zewnątrz powstaną łąki kwietne, strefa rekreacyjna dla pracowników, budki dla ptaków i owadów. Będą też stacje ładowania samochodów elektrycznych. Woda deszczowa będzie wykorzystywana do podlewania terenów zielonych.
Hillwood Polska, deweloper powierzchni komercyjnych, podpisał z Bankiem BNP Paribas umowę kredytową o wartości 26,7 mln euro na budowę parku logistycznego w Sycowie.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Panele fotowoltaiczne, stacje ładowania aut elektrycznych, systemy magazynowania wody deszczowej, czujniki zmierzchu. Polskie magazyny są coraz bardziej eko.
Deweloper magazynowy podwoi liczbę prowadzonych inwestycji. W tym roku chce pozyskać co najmniej cztery działki budowlane.
Budowę centrum logistycznego w Raszynie pod Warszawą rozpoczyna White Star Logistics. Powstaną trzy budynki, których komercjalizacja już się rozpoczęła.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Warszawski Ilmet, krakowska Plaza. Budynki znikną z powierzchni ziemi. Ustąpią miejsca nowocześniejszym obiektom.
Francuski przewoźnik Air France zawiesił trasy przelotowe nad Morzem Czerwonym. To kolejna przestrzeń powietrzna, gdzie zrobiło się niebezpiecznie.
Francuskie Biuro Badania Katastrof w Ruchu Lądowym BEA-TT ujawniło w raporcie przyczynę pożaru dwóch elektrycznych autobusów w Paryżu. Będą zmiany w przepisach homologacyjnych.
Na dworcach kolejowych, w terminalach cargo oraz w pociągach rozpoczęły się testy urządzenia, które wykrywa nawet śladowe ilości materiałów wybuchowych.
Od przyszłego roku przewoźnicy zapłacą wyższe myto. Rząd doliczy opłaty za emisje CO2. Karne myto ma zachęcić do zakupu elektrycznych ciężarówek.
W przyszłym roku finansowym Ryanairowi nie uda się przewieźć prognozowanej wcześniej liczby pasażerów. Dobra wiadomość dla pasażerów jest taka, że ceny biletów w ostatnim kwartale tego roku będą niższe niż latem.
Sklepy zrobiły zapasy elektrycznych rowerów, ale popyt całkowicie wyhamował w oczekiwaniu na dopłaty. Dopłat jednak nie będzie, bo NFOŚiGW nie dostał zgody na sfinansowanie ich z Funduszu Modernizacyjnego.
Airbus Aeroflotu lecący do Turcji został zmuszony do zawrócenia na lotnisko Szeremietiewo po włączeniu się automatycznego czujnika spadku ciśnienia. To kolejna groźna awaria samolotu rosyjskich linii w tym roku. W 2023 r takich zdarzeń było blisko 700. Od wojny Putina Rosja jest obok Bhutanu, Demokratycznej Republiki Konga i Liberii najniebezpieczniejszym krajem do lotów cywilnych.
Przemysł i spedytorzy domagają się dopuszczenia do ruchu w Polsce długich zestawów. Ministerstwo Infrastruktury nie mówi „nie”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas