Aktualizacja: 05.11.2024 20:51 Publikacja: 17.02.2022 13:10
Foto: Mat. prasowe
White Star Logistics to wspólne przedsięwzięcie White Star Real Estate i Bain Capital Credit. Deweloper wybuduje centrum logistyczne o powierzchni niemal 55 tys. mkw. Inwestycja składająca się z trzech budynków powstanie etapami. Hala A dostarczy niemal 25,4 tys. mkw., hala B – prawie 18,1 tys. mkw., a C – ponad 11,4 tys. mkw. Jak mówi deweloper, minimalny moduł magazynowy to ok. 1,2 tys. mkw.
- Nasza nowa inwestycja powstanie 14 km od ścisłego centrum Warszawy, co będzie miało znaczenie dla dynamicznie rozwijających się firm logistycznych i e-commerce – mówi cytowany w komunikacie Bartosz Szewczyk, dyrektor zarządzający White Star Real Estate. - Raszyn to bardzo popularna lokalizacja logistyczna na południowo-zachodnich przedmieściach Warszawy, gdzie inwestycje magazynowe powstają nieprzerwanie od wielu lat. Doskonale znamy ten rynek i jego zalety – dodaje.
Warszawski portfel nieruchomości logistycznych o powierzchni 150 tys. mkw. przejmują Partners Group i Peakside.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Już za niecały miesiące w Cannes odbędą się największe międzynarodowe targi nieruchomości. Tradycyjnie będzie uczestniczyć w nich bardzo silna polska reprezentacja.
Na poprzemysłowym terenie o powierzchni ok. 4,1 ha w miejscowości Idstein w pobliżu Frankfurtu nad Menem MLP Group wybuduje park logistyczny. Ma być gotowy w pierwszej połowie 2023 roku.
Można zainwestować nie tylko w mieszkanie, ale też np. w garaż czy magazyn dla e-sklepu.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Na koniec września było w budowie 3,46 mln mkw. magazynów. 35 proc. powstaje spekulacyjnie, bez umów najmu.
Kielce wprowadzają "muzyczne przystanki". Obok zapowiedzi słownych słychać będzie odgłosy pociągów, ptaków czy... kibiców Korony. Podobne rozwiązania już wcześniej ruszyły w innych miastach.
Francuski przewoźnik Air France zawiesił trasy przelotowe nad Morzem Czerwonym. To kolejna przestrzeń powietrzna, gdzie zrobiło się niebezpiecznie.
Francuskie Biuro Badania Katastrof w Ruchu Lądowym BEA-TT ujawniło w raporcie przyczynę pożaru dwóch elektrycznych autobusów w Paryżu. Będą zmiany w przepisach homologacyjnych.
Na dworcach kolejowych, w terminalach cargo oraz w pociągach rozpoczęły się testy urządzenia, które wykrywa nawet śladowe ilości materiałów wybuchowych.
Od przyszłego roku przewoźnicy zapłacą wyższe myto. Rząd doliczy opłaty za emisje CO2. Karne myto ma zachęcić do zakupu elektrycznych ciężarówek.
W przyszłym roku finansowym Ryanairowi nie uda się przewieźć prognozowanej wcześniej liczby pasażerów. Dobra wiadomość dla pasażerów jest taka, że ceny biletów w ostatnim kwartale tego roku będą niższe niż latem.
Sklepy zrobiły zapasy elektrycznych rowerów, ale popyt całkowicie wyhamował w oczekiwaniu na dopłaty. Dopłat jednak nie będzie, bo NFOŚiGW nie dostał zgody na sfinansowanie ich z Funduszu Modernizacyjnego.
Airbus Aeroflotu lecący do Turcji został zmuszony do zawrócenia na lotnisko Szeremietiewo po włączeniu się automatycznego czujnika spadku ciśnienia. To kolejna groźna awaria samolotu rosyjskich linii w tym roku. W 2023 r takich zdarzeń było blisko 700. Od wojny Putina Rosja jest obok Bhutanu, Demokratycznej Republiki Konga i Liberii najniebezpieczniejszym krajem do lotów cywilnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas