19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 14.01.2025 11:36 Publikacja: 21.11.2021 13:38
Foto: materały prasowe
Polska jest wciąż wielkim placem budowy. W III kw. oddano do użytku 660 tys. mkw. magazynów. – Całkowite zasoby logistyczno-przemysłowe wzrosły do 22,4 mln mkw. – podaje firma doradcza Axi Immo. – W budowie jest 3,46 mln mkw., z czego ponad 1,22 mln mkw. (120-proc. wzrost, licząc rok do roku) to inwestycje bez umów najmu.
Wielkie transakcje
Firma 7R rozpoczyna budowę swojego pierwszego w województwie kujawsko-pomorskim kompleksu magazynowego.
Inwestycje zrealizowane w idei zrównoważonego rozwoju osiągają wyższe wyceny rynkowe – mówią Anna Kicińska i Rafał Hummel, eksperci EY.
Za magazyny nad Wisłą inwestorzy muszą płacić coraz więcej, ale ryzyko, że apetyt funduszy się zmniejszy, jest nadal niewielkie.
Deweloper magazynów w ciągu trzech latach zainwestuje 660 mln euro, by niemal potroić przychody z najmu.
Konkurencja o najlepsze aktywa jest nad Wisłą duża, zbliżamy się do sytuacji, kiedy atrakcyjność cenowa polskiego rynku zaczyna się obniżać – mówi Piotr Trzciński, head of investment w Savills IM w Polsce.
W Niemczech najwięcej upadłości w transporcie, ale trzeci kwartał przyniósł ożywienie w napływie zamówień na nowy tabor.
Polskie firmy z apetytem na międzynarodowy rozwój na rynku zarządzania czasem pracy maszynistów i działalnością kolejowych przewoźników.
Ryanair podał informacje na temat konkretnych kosztów i opłat, które poniósł w wyniku chuligańskiego zachowania pasażera na pokładzie lotu z Dublina na Lanzarote z 9 kwietnia 2024 roku. Irlandzki przewoźnik wyliczył je na ponad 15 tys. euro.
Dopłaty nie zelektryfikują transportu ciężkiego, zrujnują za to ceny na rynku wtórnym i pozostaną kosztownym eksperymentem, co widać po rynku aut osobowych.
Czechy są naturalnym partnerem dla polskich firm do współpracy w zakresie transportu towarowego, zarówno w obrocie surowcami, jak i produktami gotowymi.
Zarząd Kanału Panamskiego niezrażony pogróżkami Donalda Trumpa zlecił konsorcjum firm i placówek naukowych z Francji i Belgii sporządzenie kompleksowego opracowania studium opłacalności modernizacji śluz tego szlaku wodnego. Nie podano tylko wartości tego zlecenia.
Rok 2024 na rynku inwestycji w nieruchomości był o wiele lepszy niż poprzedni – wynika z analiz firmy doradczej CBRE. Co dalej?
Nowe zalecenie Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), by omijać przestrzeń powietrzną zachodniej Rosji, ma za zadanie uderzyć w gospodarkę – uważa Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas