Aktualizacja: 06.11.2024 00:49 Publikacja: 26.01.2022 17:00
Foto: Mat. prasowe
Park MLP Idstein to kolejna inwestycja typu brownfield (na poprzemysłowym terenie) MLP Group. Na działce o powierzchni ok. 4,1 ha w miejscowości Idstein w pobliżu Frankfurtu nad Menem deweloper wybuduje obiekt magazynowo- biurowy o powierzchni ok. 20 tys. mkw. Zakończenie inwestycji MLP Group zapowiada na pierwszą połowę 2023 roku. Ekopowierzchnie będą przeznaczone przede wszystkim pod lekką produkcję, usługi, działalność e-commerce i logistykę miejską.
MLP Group będzie się starać o certyfikat DGNB Gold (German Sustainable Building Council). Na dachach magazynów zostaną zainstalowane systemy fotowoltaiczne. - Zielony prąd będzie wykorzystywany także do wytwarzania ciepła – zapowiada firma w komunikacie. – Już podczas budowy będziemy wykorzystywać przede wszystkim materiały nadające się do recyklingu. Współpraca z regionalnymi firmami i zakup materiałów budowlanych od lokalnych dostawców, spowoduje, że ślad węglowy związany z inwestycją będzie mniejszy.
Można zainwestować nie tylko w mieszkanie, ale też np. w garaż czy magazyn dla e-sklepu.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Popyt na magazyny jest ogromny. I nie spadnie. Ale problemy z gruntami mogą wpłynąć na wydłużenie czasu budowy.
Klient chce dziś mieć towar jak najszybciej. W błyskawicznym dostarczaniu produktów pod drzwi mają pomóc tzw. ciemne sklepy, czyli nieduże magazyny.
Na rynku parków handlowych i mieszkań ten rok był nadspodziewanie dobry – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Transakcje na rynku gruntów inwestycyjnych opiewają nawet na 300 mln zł. Ceny ciągle rosną. Parcele budowlane są często kupowane za gotówkę.
Umowa PKP Intercity na piętrowe pociągi ma zapewnić przewoźnikowi przewagę na otwartym rynku, może także na trwale zmienić krajowy rynek producentów taboru kolejowego.
Kielce wprowadzają "muzyczne przystanki". Obok zapowiedzi słownych słychać będzie odgłosy pociągów, ptaków czy... kibiców Korony. Podobne rozwiązania już wcześniej ruszyły w innych miastach.
Umorzenie śledztwa ws. śmierci Jolanty Brzeskiej to nie tylko porażka prokuratury, ale całego państwa. Są takie sprawy, które zawsze będą ciążyć rządzącym, bez względu na to, kto w danej chwili sprawuje władzę.
Francuski przewoźnik Air France zawiesił trasy przelotowe nad Morzem Czerwonym. To kolejna przestrzeń powietrzna, gdzie zrobiło się niebezpiecznie.
Prokuratura poniosła porażkę – mimo kilkunastu lat prowadzenia postępowania nie wyjaśniła okoliczności śmierci działaczki społecznej Jolanty Brzeskiej. Czy można było zrobić więcej? – Tak, ale na początku śledztwa – komentuje jej córka.
Platforma Home by Zeitgeist powiększyła się o zrewitalizowaną kamienicę na warszawskiej Pradze.
Spółka Matexi Polska uzyskała pozwolenie na użytkowanie budynku na osiedlu przy ul. Sokratesa 11A na warszawskich Bielanach.
Ceny mieszkań się stabilizują. Wśród kupujących jest dziś mniej flipperów i inwestorów - wynika z barometru nastrojów na rynku mieszkaniowym przygotowywanego przez Otodom Analytics dla „Nieruchomości” „Rzeczpospolitej”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas