Aktualizacja: 08.03.2022 09:46 Publikacja: 08.03.2022 05:37
Foto: AdobeStock
Przepisy prawa budowlanego obowiązujące od nowelizacji z 2020 r. zwalniają pochylnie dla osób niepełnosprawnych z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę, a nawet zgłoszenia. Od 2021 r. podstawowe wymogi techniczne określa jedynie rozporządzenie o warunkach technicznych, jakie muszą spełniać.
W 2009 r., gdy wspólnota mieszkaniowa zakończyła montaż takiej pochylni wraz z przebudową schodów prowadzących do bloku wielomieszkaniowego, obowiązywały jednak inne, bardziej restrykcyjne zasady, w tym obowiązek uzyskania pozwolenia na budowę. Wspólnota go nie miała i nie mogła uzyskać, ponieważ dzierżawiony teren nie był jej własnością. Sięgnęła wobec tego do argumentów natury społecznej, wskazując, jak bardzo inwestycja jest niezbędna osobom niepełnosprawnym, osobom starszym z wózkami na zakupy oraz opiekunom dzieci korzystających z wózków dziecięcych.
Jakie wykształcenie ma osoba po liceum, która nie zdawała matury? Czy osoba, która ukończyła studia, ale nie obroniła pracy dyplomowej, ma wykształcenie wyższe? Warunki uzyskania wykształcenia określone są między innymi w Ustawie z dnia 14 grudnia 2016 roku – Prawo oświatowe.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek Telewizji Polskiej o zakazanie Telewizji Republika emisji programu "#Jedziemy. Michał Rachoń".
Z propozycji zmian dotyczących przepadku pojazdu lub jego równowartości mogą ucieszyć się kierowcy, którzy nie są jedynymi właścicielami pojazdu.
Sejm uchwalił w piątek tzw. ustawę incydentalną Szymona Hołowni, która ma być receptą na ewentualny kryzys wyborczy. Zgodnie z nią o ważności najbliższych wyborów orzekać będzie 15 sędziów najstarszych stażem w Sądzie Najwyższym, a nie kwestionowana Izba Kontroli Nadzwyczajnej.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Od 1 stycznia 2025 roku obowiązuje nowa kwota wynagrodzenia minimalnego. Ile wynosi? Ile dostanie pracownik „na rękę” i jakie koszty poniesie pracodawca?
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Praca w pełnym bodźców biurze utrudnia koncentrację i zmniejsza produktywność. Rozwiązaniem jest lepsze zarządzanie otoczeniem, które wspiera skupienie i efektywność.
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Bogdan Święczkowski wezwał w poniedziałek premiera Donalda Tuska do publikacji 22 wyroków TK z 2024 r. Napisał też do marszałka Sejmu Szymona Hołowni - oczekuje od niego działań zmierzających do obsadzenia wakatów w TK.
W ubiegłym roku wynajęto w Warszawie 740 tys. mkw. powierzchni biurowej, z czego 244 tys. w IV kwartale – wynika z analiz firmy doradczej CBRE.
Sąd Najwyższy uchylił decyzje stołecznych sądów o umorzeniu sprawy karnej prokuratora Andrzeja Z. oskarżonego o przyjęcie miliona złotych łapówki za utrudnianie postępowania dotyczącego oblania kobiety kwasem. Otwiera to drogę do osądzenia tego śledczego.
Właściciele mieszkań do umów najmu wpisują tzw. klauzulę waloryzacyjną. Co to oznacza dla najemców sprawdza portal GetHome.pl
Archicom wprowadził do oferty kolejny budynek przy ulicy Widzewskiej w Łodzi. W czwartym etapie jest do wzięcia ponad 170 mieszkań. Będą gotowe w listopadzie.
Ustawodawca na nowo zdefiniował budynek i budowlę. To jednak wcale nie oznacza, że teraz już wszystko jest jasne. Nowe definicje nie w każdym przypadku są bowiem jednoznaczne.
Od 1 stycznia przepisy o podatku od nieruchomości wymieniają nową kategorię budowli: obiekty przeznaczone do składowania materiałów sypkich, gazowych i płynów. Ich definicja jest na tyle pojemna, że może objąć magazyny mające formę budynków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas