Spojrzenia polsko-niemieckie

W Lipsku zakończyły się IX Polsko-Niemieckie Dni Mediów 2016. Ich tematem była „Europa na rozstajach - integracja czy wykluczenie?”. Przyznano także nagrody dziennikarskie im. Tadeusza Mazowieckiego.

Aktualizacja: 15.05.2016 14:20 Publikacja: 15.05.2016 14:12

Podczas dwudniowych spotkań w Media City Leipzig dominowały gorące problemy społeczno-polityczne. Dyskutowano m.in. na temat uchodźców i migracji w Europie z polskiej i niemieckiej perspektywy, a także o wpływie polityki na media i aktualnej sytuacji w obu krajach.

Pojawił się także wątek kulturalny, poświęcony prezentacji Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Katarzyna Wielga-Skolimowska, dyrektor Instytutu Polskiego w Berlinie, przypominała, że już od ubiegłego roku Instytuty w Berlinie i Lipsku prowadzą promocję Wrocławia. A Katarzyna Młyńczak-Sachs, główny specjalista ds. relacji międzynarodowych Europejskiej Stolicy Kultury 2016, mówiła, że zainteresowanie mediów zagranicznych Wrocławiem w roli ESK, szczególnie niemieckich, jest ogromne. Na 7,5 tysiąca dotychczasowych publikacji o Europejskiej Stolicy Kultury, 3 tysiące to teksty zagraniczne.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Kultura
Muzeum Narodowe w Poznaniu otwiera Studyjną Galerię Sztuki Starożytnej
Kultura
Dzieło włoskiego artysty sprzedane za 6 mln dolarów. To banan i taśma klejąca
Kultura
Startuje Festiwal Niewinni Czarodzieje: Na karuzeli życia
Kultura
„Pasja wg św. Marka” Pawła Mykietyna. Magdalena Cielecka zagra Poncjusza Piłata
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Kultura
Pawilon Polski na Biennale Architektury 2025: Pokażemy projekt „Lary i penaty"