Andrus i Sipowicz na finał Artfestiwalu w Horyńcu-Zdroju

Horyniec to uzdrowisko na pograniczu wschodniego Roztocza, na południe od Tomaszowa Lubelskiego, tuż przy granicy z Ukrainą. Należał do Jana Sobieskiego, zaś Ponińscy zbudowali tu w połowie XIX w. teatr, w którym grały zespoły z Wiednia i Lwowa.

Aktualizacja: 14.08.2019 08:19 Publikacja: 14.08.2019 08:16

Andrus i Sipowicz na finał Artfestiwalu w Horyńcu-Zdroju

Foto: mat.pras.

W tym roku odbywa się w Horyńcu już trzecia edycja Artfestiwalu. Zaplanowano spotkanie z Elżbietą Sobolewską i rozmowa o fenomenie literatury węgierskiej oraz o takich pisarzach jak Péter Esterházy i Péter Nádas .

Agata Araszkiewicz opowie o poetce Zuzannie Ginczance, a w trans poetycki wprowadzi Kamil Sipowicz, recytując wiersze z tomu “Świder Metafizyczny”.

Będzie można też zobaczyć spektakl miejscowej grupy teatralnej “Teatr Bez Nazwy”, która wykonana spektakl na podstawie książki Rudyarda Kiplinga “Dlaczego zwierzęta są, jakie są”.

W Parku Zdrojowym trwaź będzie kiermasz książki historycznej i podróżniczej zorganizowanej przez księgarnię “Czuły Barbarzyńca w Drodze”. Wielki finał uświetni występ Artura Andrusa. 

Artfestiwal to cykliczna wakacyjna impreza kulturalna organizowana w Horyńcu-Zdroju przez Fundację Czułego Barbarzyńcy we współpracy z Gminą Horyniec-Zdrój i Teatrem Ponińskich (GOK) oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której program łączy literaturę, muzykę, teatr, film i sztuki wizualne.

Gośćmi festiwalu są zawsze wybitni artyści sceniczni tacy jak: Grzegorz Turnau, Jan Peszek, Ewa Dałkowska, Katarzyna Herman, Jacek Braciak, Artur Barciś oraz pisarze Adam Zagajewski, Jarosław Mikołajewski, Michał Zabłocki, Marek Koterski, Joanna Bator, Wojciech Chmielarz, Eustachy Rylski. 

Kultura
Cannes 2025. W izraelskim bombardowaniu zginęła bohaterka filmu o Gazie
Kultura
„Drogi do Jerozolimy”. Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie
Kultura
Polska kultura na EXPO 2025 w Osace
Kultura
Ile czytamy i jak to robimy? Młodzi więcej, ale wciąż chętnie na papierze
Kultura
Podcast „Rzecz o książkach”: Noblistka z Korei śni o podróży do Zakopanego