Aktualizacja: 17.03.2017 10:15 Publikacja: 17.03.2017 08:32
Waldemar Żurek
Foto: rp.pl
Dlaczego stoi pan na czele postkomunizmu? - Nie wiem jak to skomentować – powiedział Żurek. Dodał, że jako młody chłopak był antykomunistą: rozdawał ulotki, pomalował nawet siedzibę KC PZPR. - Całe życie antykomunizm, pewnie wyssany z mlekiem matki, więc gdy słyszę coś takiego, to się bulwersuję – dodał.
- Nie ma tam postkomunistów, sędziowie mają konserwatywne poglądy – mówił Żurek. - Jedynym postkomunistą jest osoba, o której wspomniałem (poseł PiS, Stanisław Piotrowicz-red.) – dodał gość.
Jak wygląda praca fotografa politycznego od kuchni? W dzisiejszym odcinku Michał Kolanko rozmawia z Łukaszem Kamińskim, fotografem, który przez lata uwieczniał polityków, w tym prezydenta Bronisława Komorowskiego, podczas kampanii i codziennej pracy.
Ponad połowa polskich seniorów (53% ankietowanych) czuje się młodziej niż wskazywałaby na to metryka. Prawie tyle samo z nich (45%) przyznaje, że jest niemal cały czas online. Jednocześnie seniorzy wyrazili swoje obawy co do przyszłości – w obszarach dotyczących zdrowia, finansów oraz życia społecznego. Wszystkie te informacje zebrała Fundacja SeniorApp w ramach badania „Ocena potrzeb w zakresie wsparcia dla Seniorów w Polsce” 2024. Wyniki zaprezentowano 29 października w Warszawie podczas inauguracji już IV edycji raportu pod tym samym tytułem.
1 października ruszył nabór wniosków o świadczenia z programu Aktywny rodzic, zapewniającego wsparcie rodzicom małych dzieci. Aktywny rodzic to nowy rządowy program, kierowany do wszystkich rodziców dzieci w wieku między 12 a 35 miesiącem życia, będący elementem kompleksowej reformy systemu wspierania opieki nad dziećmi do lat 3. Celem programu jest wspomożenie rodziców podejmujących zatrudnienie albo powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim i rodzicielskim oraz tych, którzy wychowując dziecko w domu, pozostają nieaktywni zawodowo.
Celem Kongresu jest refleksja nad współczesnym znaczeniem pamięci jenieckiej w kontekście obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą i szerzej konfliktów zbrojnych na świecie, jak również wymiana dobrych praktyk w zakresie zarządzania pamięcią, sieciowanie środowisk związanych z pamięcią jeniecką oraz diagnoza problemów i wyzwań.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Instytut Wzornictwa Przemysłowego już po raz 31. wybrał najlepiej w Polsce zaprojektowane produkty i usługi. Jury tego niezwykle prestiżowego konkursu przyznało łącznie 19 nagród.
We wtorek w magazynie „Rzecz o Prawie” goszczą Waldemar Żurek, wicedyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, oraz były członek i rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, a następnie sędzia Dagmara Pawełczyk-Woicka, przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa.
W każdej grupie społecznej i zawodowej znajdą się czarne owce – mówi Waldemar Żurek, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie.
Sąd Najwyższy oddalił skargi kasacyjne byłego posła PiS, a dziś sędziego Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Piotrowicza. Oznacza to, że będzie on musiał przeprosić byłą pierwszą prezes SN Małgorzatę Gersdorf oraz sędziego SN Krzysztofa Rączki za słowa, że pisowskie zmiany w sądownictwie dotyczą sędziów, którzy „są zwykłymi złodziejami”.
Prezydent zwołuje Radę Gabinetową podczas której chce rozmawiać o tematach wykraczających poza zakres jego kompetencji, a które są w interesie PiS. Nie przyznaje, że podpisał budżet, ale mówi, że skierował go do TK, którego władza nie uznaje. W co gra Andrzej Duda?
Piotr Rycerski, szef gabinetu politycznego ministra Jacka Sasina w MAP został zatrudniony na dyrektorskim stanowisku w NBP - ustaliła „Rzeczpospolita”.
Trzeba wyczyścić bezprawie w Trybunale Konstytucyjnym i Krajowej Radzie Sądownictwa - mówi nam sędzia Waldemar Żurek z Sądu Okręgowego w Krakowie. Deklaruje, że może uczestniczyć w sejmowych komisjach z ramienia Stowarzyszenia Sędziów Themis, ale do rządu nie wejdzie.
Sędzia Waldemar Żurek ma orzekać w wydziale, do którego skierował go Sąd Okręgowy w Krakowie - tak wynika z orzeczenia, które wydał w piątek trzyosobowy skład sędziowski Sądu Okręgowego w Katowicach po rozpatrzeniu skargi krakowskiego sądu na wydane w I instancji postanowienie o przywróceniu Żurka do pracy w macierzystym wydziale.
Kolejnym zwycięstwem Waldemara Żurka zakończyła się sądowa sprawa, której powodem była postawa jego byłej szefowej Dagmary Pawełczyk-Woickiej. Po czterech latach procesu sąd w Katowicach potwierdził, że sędzia nie udawał wypadku w pracy w celu wyłudzenia odszkodowania i zwolnienia lekarskiego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas