Aktualizacja: 24.11.2024 23:14 Publikacja: 07.09.2021 17:24
Giełda w Szanghaju
Foto: Bloomberg
- Otwierania się i współpracy nie da się uniknąć w zintegrowanym rozwoju globalnych rynków kapitałowych - powiedział Yi Huiman, przewodniczący Chińskiej Komisji Regulacyjnej ds. Papierów Wartościowych (CSRC) na konferencji zorganizowanej przez Światową Federację Giełd (WFE).
Chiny badają dalsze działania, m.in. rozszerzenie zakresu połączeń giełdowych Chin i Hongkongu, usprawnienie programu połączeń giełdowych Szanghaju z Londynem. Komisja będzie prowadzić pragmatyczną współpracę w takich obszarach jak nadzór nad chińskimi spółkami na świecie, transgraniczny audyt i pilnowanie przestrzegania prawa.
Dokonując oceny sytuacji na rynku akcji, analitycy nie zawsze odnoszą się do danych fundamentalnych.
Brak pozytywnych informacji makroekonomicznych sprawił, że inwestorom brakowało bodźców do zakupów akcji
Można śmiało powiedzieć, że deweloperzy w wielu różnych wymiarach przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki.
Ceny wieprzowiny w Chinach podwoiły się. Europejscy eksporterzy korzystają z dobrej koniunktury, podczas gdy polskie firmy wciąż czekają na umowę weterynaryjną.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Cybernetyczne ataki na banki skandynawskie dokonywane prawdopodobnie przez hakerów związanych z Rosją są największym zagrożeniem dla stabilizacji finansowej w regionie - stwierdził w wywiadzie dla Bloomberga nowy wiceprezes banku centralnego Danii, Ulrik Nodgaard.
Boom na sztuczną inteligencję sprawił, że potężny strumień pieniędzy inwestorów został skierowany właśnie na projekty AI. Eksperci mówią już o bańce spekulacyjnej, a Europejski Bank Centralny ostrzega przed załamaniem rynku.
Po pierwszych ukraińskich atakach amerykańskimi rakietami ATACMS rosyjscy inwestorzy rzucili się wyprzedawać akcje. W kilka godzin rosyjskie firmy na giełdzie w Moskwie straciły na wartości ponad 2 mld dol. Rubel jest najtańszy od 13 miesięcy.
Wydaje się, że we wtorek argumenty fundamentalne zostały przysłonięte ryzykiem zaognienia konfliktu za naszą wschodnią granicą.
Zamiast oczekiwanego odreagowania po piątkowej wyprzedaży indeksy w Warszawie pogłębiły korektę. Wśród największych firm najchętniej pozbywano się akcji Pekao, JSW i Allegro.
Na rynkach kapitałowych zmienność jest czymś naturalnym, przypominają analitycy. Niekwestionowanym hitem tego roku jest złoto, którego zwyżki wyniosły fundusze metali szlachetnych na pierwsze miejsce. Na dwa miesiące przed końcem roku kandydatów do przejęcia pozycji lidera nie ma wielu.
Prezes i współzałożyciel platformy z e-książkami Legimi, Mikołaj Małaczyński, odpowiadał dziś na pytania o sytuację spółki po zastrzeżeniach zgłoszonych przez biznesowych partnerów. W tym czasie kurs akcji mocno rósł.
W ciągu ostatnich pięciu lat liczba firm zajmujących się odkrywaniem leków zwiększyła się w Polsce o niespełna 8 proc. Zdecydowanie mocniej urosły nakłady na biotechnologię. Ale nadal stanowią kroplę w morzu potrzeb.
Przed amerykańską gospodarką rysują się dobre perspektywy, a spółki mają dalej poprawiać wyniki finansowe. Problemy mogą mieć jednak surowce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas