Aktualizacja: 22.11.2024 00:48 Publikacja: 21.06.2022 22:20
Foto: Adobe Stock
Jeszcze w tym miesiącu kierowcy skorzystają z fragmentu zachodniej obwodnicy Łodzi – drogi ekspresowej S14 na odcinku Łódź Lublinek–Aleksandrów Łódzki o długości ponad 12 kilometrów. Otwarta zostanie także nowa łącznica Warszawa–Łódź na węźle Piotrków Trybunalski Zachód w ciągu autostrady A1. – Wcześniej taka relacja na tym węźle nie istniała – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).
W czerwcu zaczną również znikać ograniczenia prędkości na nowym fragmencie A1 pomiędzy Tuszynem a Częstochową. Obecnie obowiązuje tam jeszcze ograniczenie do 100 km/h z uwagi na kończące się prace, choć – poza wciąż budowanym odcinkiem od Piotrkowa Trybunalskiego do Kamieńska – samochody jadą pełnym przekrojem obu jezdni. Wprowadzanie pełnej prędkości autostradowej 140 km/h będzie jednak przeprowadzane stopniowo do końca lipca. Te zmiany obejmą odcinek o długości ok. 50 km.
W statystykach GUS od miesięcy nie widać spowolnienia aktywności inwestorów. Październik przyniósł jeszcze podkręcenie tempa.
Na zewnątrz coraz chłodniej. Sezon grzewczy rozpoczął się więc na dobre. Jak co roku właścicieli domów martwią rachunki za ogrzewanie. Zastanawiają się, czym najtaniej ogrzać dom w tym sezonie. Warto postawić na węgiel, pellet czy pompę ciepła?
Oto kolejna biznesowa ofiara wojny Putina. Największy deweloper Rosji stoi na skraju bankructwa. Pogrąża go gwałtowna podwyżka stóp procentowych przez Bank Rosji i obcięcie przez Kreml preferencyjnych programów hipotecznych. Akcje tylko dziś potaniały o 9 proc.
Kilku deweloperskim spółkom III kwartał br. przyniósł sprzedaż gorszą niż dołek pandemii czy kryzysu kredytowego. Menedżerowie oczekują lepszej końcówki roku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Dane GUS po wrześniu dowodzą, że mimo słabszej sprzedaży mieszkań aktywność inwestycyjna deweloperów wcale się nie schładza. Uruchamiane są nowe inwestycje, zdobywane nowe pozwolenia.
Dogra ekspresowa S1 stanowi jedną z ważniejszych w woj. śląskim. Docelowo ma łączyć aglomerację śląską z przejściem granicznym w Zwardoniu. Z początkiem roku doszło jednak do osunięcia gruntu pod drogą na długości 400 metrów. Drogowcy dopiero teraz przystąpili do prac naprawczych.
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że rozpoczęto prace związane z nasunięciem pierwszych segmentów estakady S7 w Nowej Hucie. Po zakończeniu całego procesu będzie to najdłuższa tego typu budowla w Polsce. Jej zakończenie zaplanowano na 2025 rok.
Co najmniej pół miliarda złotych strat – to bilans powodzi na drogach krajowych. Prawdopodobnie będzie większy, bo powódź jeszcze się nie skończyła. Tam, gdzie woda opada i drogowcy mają już dostęp do zalanej wcześniej infrastruktury, zaczynają oceniać jej stan techniczny. Ruszają także przeglądy dróg i mostów, na miejscu pojawili się już inspektorzy.
Jak informuje GDDKiA w piątek, 30 sierpnia, oddana zostanie nowa, dwujezdniowa droga krajowa nr 47 z Rdzawki do Nowego Targu. Równocześnie zamknięta zostanie możliwość przejazdu do Krakowa dotychczasowym przebiegiem Zakopianki.
Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dzisiaj otwarty został kolejny odcinek trasy ekspresowej S7. Oddany do użytku fragment pomiędzy Miechowem a Szczepanowicami znacznie usprawni podróż z Warszawy do Krakowa.
Kierowcy podróżujący autostradą A1 muszą się liczyć z dwoma tygodniami utrudnień. Jak informuje GDDKiA rozpoczął się remont estakady na autostradzie A1 na odcinku węzłów Piątek – Kutno Wschód (województwo łódzkie) w kierunku południowym. Ruch obywa się tylko jedną nitką, korki sięgają długości nawet 10 km.
Od czwartku w Polsce przybył kolejny odcinek autostrady. Do ruchu włączony został pierwszy z trzech odcinków A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami. Chodzi o trasę od węzła Siedlce Zachód do węzła Siedlce Południe, będącej częścią przyszłej południowej autostradowej obwodnicy miasta.
Kierowcy już mogą korzystać z brakującego odcinka południowej części drogi ekspresowej S3 pomiędzy Bolkowem a Kamienną Górą. Długi na 2,3 km tunel został wydrążony w skale: prace przy dwóch jego nawach prowadzone były przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przy średnim tempie 2,5 metra na dobę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas