Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 27.02.2018 08:42 Publikacja: 26.02.2018 20:00
Foto: Adobe Stock
Technologia super slow motion to prawie tysiąc klatek na sekundę. Uczestnik targów korzysta z niej, nagrywając film telefonem komórkowym
Foto: AFP
Nokia 8110 to jedna z nowości na targach. Smartfon nawiązuje do legendarnego modelu zwanego bananem, który wystąpił w filmie „Matrix”
Foto: AFP
Tematem przewodnim imprezy jest technologia 5G. Transfer danych ma w niej sięgać nawet 1 Gb/s. Dostępna byłaby także w pociągach czy samolotach
Foto: AFP
Być może, jak mówi plotka przekazywana w minionym tygodniu przez hiszpańskie gazety, za rok największe targi firm technologii komórkowej odbędą się w Dubaju, ale jeszcze raz około 70 tysięcy osób związanych zawodowo z branżą telekomunikacji mobilnej spotyka się w Barcelonie. W poniedziałek w stolicy Katalonii ruszył Mobile World Congress 2018. W niedzielę już tradycyjnie start spotkań menedżerów, analityków, regulatorów i mediów poprzedziły premiery nowych urządzeń konsumenckich.
Liczba upadłości dużych firm na świecie osiągających obroty ponad 50 mln euro rocznie wzrosła w III kwartale o 42 do rekordowych 127. Po 9 miesiącach ten wzrost wyniósł 26 proc. do 344 podmiotów — podał w raporcie dział ubezpieczeń handlowych, kredytów i gwarancji Allianz Trade.
Samoloty na podróże do Polski od połowy rozpoczynającego się właśnie tygodnia są pełne. Jeśli można znaleźć jeszcze bilet, to kosztuje on nawet dwukrotnie więcej niż podróż tego samego dnia w drugą stronę. Podróżują Polacy, ale nie tylko.
Zmodernizowanych ma być 16 Kasiek, czyli samolotów transportowych C-295M CASA. Remonty są rozłożone na lata 2025-2033 i będą przeprowadzane głównie w zakładach Airbusa na Okęciu.
Główną bohaterką gry będzie Ciri, przybrana córka Geralta z Rivii - wynika ze zwiastuna nowej części wiedźmińskiej sagi. Został wyświetlony już kilka milionów razy. Na wieści ze studia reaguje też kurs akcji.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej, Związku Zawodowego Pracowników Poczty i Związku Zawodowego Unia Pocztowa, podpisali porozumienie kończące spory zbiorowe wszczęte na tle płacowym w 2019 i 2023 r.
ABC News i jej czołowy prezenter George Stephanopoulos zawarli ugodę z Donaldem Trumpem w sprawie o zniesławienie. Stacja wpłaci 15 milionów dolarów na rzecz fundacji prezydenta-elekta oraz pokryje koszty jego prawników.
Wysunięty przez Gruzińskie Marzenie Micheil Kawelaszwili został wybrany – decyzją kolegium elektorów – na nowego prezydenta Gruzji. Polityk i były piłkarz był jedynym kandydatem na to stanowisko.
Ludzie Donalda Trumpa rozmawiali z Białym Domem i przedstawicielami Ukrainy na temat zakończenia wojny - podaje telewizja NBC News. Z doniesień wynika, że dotychczas zespół amerykańskiego prezydenta-elekta nie przedstawił w tej kwestii żadnego konkretnego planu.
Jeśli rząd weźmie Polsat i TVN pod prawną ochronę, próby ich wrogiego przejęcia byłyby znacznie utrudnione. I to mimo wątpliwości prawnych wokół tego, czy telewizję można tak chronić.
Zapowiedź premiera Donalda Tuska wpisania TVN oraz Polsatu na listę spółek strategicznych wywołała szereg komentarzy odnośnie do legalności ograniczenia swobody sprzedaży prywatnej inwestycji. W debacie pojawiło się szereg prawniczych nonsensów natomiast zabrakło wątków faktycznie istotnych, które mogą wywołać spory zarówno w tym jak i podobnych przypadkach.
Wysoce ryzykowne jest zamieszczenie Polsatu i TVN w wykazie firm strategicznych Polski na podstawie rozporządzenia z uwagi na wtórną w tym stanie faktycznym działalność telekomunikacyjną, a nie podstawową – medialną (audiowizualną).
Na konflikcie o telewizje TVN i Polsat może stracić koalicja rządząca, bo niekoniecznie z działaniami ocenianymi przez część obywateli jako cenzura będzie jej do twarzy – uważa politolog, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Rafał Chwedoruk,
Rząd Donalda Tuska chroni swoich sojuszników. Ale zarazem trudno dyskutować z faktem, że w dobie wojen hybrydowych jest to ważne dla polskiej demokracji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas