PATRNER RELACJI:
Aktualizacja: 15.01.2025 08:51 Publikacja: 08.09.2023 15:50
PATRNER RELACJI:
Foto: .
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
PATRNER RELACJI:
Nowe technologie, handel, medycyna i przemysł – to branże , które na celowniku mają inwestorzy. Aktywności transakcyjnej sprzyja ożywienie gospodarcze i spadający koszt pieniądza. Które spółki w Polsce mogą zmienić właściciela?
Jest wtorek, 14 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o rekordowych zmianach na stanowiskach prezesów spółek z udziałem Skarbu Państwa, naciskach Francji w kwestii zakupów zbrojeniowych, tajnym budżecie wojennym Kremla oraz historycznej nadwyżce handlowej Chin.
PKO BP, Pekao, Orlen i KGHM powołały do rad nadzorczych niezależnych członków, którzy reprezentować będą akcjonariuszy mniejszościowych. Z inicjatywą wystąpiły Otwarte Fundusze Emerytalne. Czy to początek długofalowych, pozytywnych zmian?
W ramach mechanizmu tzw. Funduszu Sztucznej Inteligencji odblokowane zostanie finansowanie pierwszych w bieżącym roku projektów. Czy zastrzyk ten będzie wystarczający, by Polska liczyła się międzynarodowej arenie AI?
Transformacja jest niezbędna, ale musi być przeprowadzona w sposób odpowiedzialny. Powinna uwzględniać kwestie związane z bezpieczeństwem dostaw energii, jak również z bezpieczeństwem sektora przemysłowego czy transportowego oraz bezpieczeństwem finansowym grupy.
Trzy telewizje organizują koncerty na powitanie Nowego Roku. Szampańska zabawa szykuje się w Toruniu, Chełmie i Chorzowie.
Celem Kongresu jest refleksja nad współczesnym znaczeniem pamięci jenieckiej w kontekście obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą i szerzej konfliktów zbrojnych na świecie, jak również wymiana dobrych praktyk w zakresie zarządzania pamięcią, sieciowanie środowisk związanych z pamięcią jeniecką oraz diagnoza problemów i wyzwań.
Tarcza Wschód jest doskonałą okazją do tego, aby wmontować w jej działanie system zabezpieczenia medycznego państwa – ocenia generał Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego – PIB.
Polska ma szansę stać się ważnym graczem na europejskiej mapie energetycznej. Nowe możliwości otwiera współpraca z amerykańskimi partnerami przy budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, która powstanie na Pomorzu.
Polskie spółki wciąż rozwijają się dynamicznie. To czego jeszcze nie widzimy w tak dużym stopniu jak chcielibyśmy, to nowe inwestycje produkcyjne. Czujemy, że trend związany z lokowaniem produkcji w Polsce i w Unii Europejskiej powinien być dużo silniejszy - ocenia Tomasz Niewola, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego w mBanku i prezes mInvestment Banking.
W Polsce nie ma jednego problemu mieszkaniowego, jest kilka różnych problemów. I do ich rozwiązania powinny być tworzone różne programy – mów profesor Adam Czerniak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Wyzwania związane z opieką zdrowotną, takie jak pandemia, zarówno wirusowa, jak i bakteryjna, mogą się powtórzyć. W oparciu o wnioski, które wyciągnęliśmy jako społeczeństwo, powinniśmy pomyśleć o przygotowaniu się na kolejną falę, ponieważ uważam, że przekonaliśmy się, że nie byliśmy dobrze przygotowani – mówi Jorg-Michael Rupp, head of Roche Pharma International Regions.
Przez dwa dni konferencji Impact ’24 Poznań stał się centrum szerokiej, międzynarodowej debaty nad najważniejszymi wyzwaniami związanymi z szeroko pojętą gospodarką, zieloną transformacją i nowymi technologiami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas