Materiał powstał we współpracy z mBank
Aktualizacja: 18.11.2024 14:47 Publikacja: 23.05.2024 15:00
Materiał powstał we współpracy z mBank
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
Materiał powstał we współpracy z mBank
To właśnie oni tak naprawdę napędzają zmiany. Pokolenie Z nie może żyć tylko obietnicami – mówi Nathalie Roos, dyrektor generalna Lipton Teas and Infusions.
Nasi Klienci reprezentują zaskakująco równy przekrój społeczeństwa, z dużą reprezentacją osób młodych – mówi Artur Zabielski, członek zarządu i dyrektor pionu marketingu w Provident Polska.
Zmiany klimatyczne, globalne migracje i przyszłość Ziemi jako takiej - mówiła w trakcie kongresu Impact'24 Gaia Vince, brytyjska pisarka i dziennikarka zajmująca się tematyką migracji i zmian klimatycznych.
Już wkrótce biznes, który nie będzie wykorzystywał możliwości, jakie otwierają najnowsze narzędzia, w tym sztuczna inteligencja, zostanie w tyle, bo konkurenci będą to robić, przewidywali paneliści.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
W Polsce nie ma jednego problemu mieszkaniowego, jest kilka różnych problemów. I do ich rozwiązania powinny być tworzone różne programy – mów profesor Adam Czerniak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Celem Kongresu jest refleksja nad współczesnym znaczeniem pamięci jenieckiej w kontekście obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą i szerzej konfliktów zbrojnych na świecie, jak również wymiana dobrych praktyk w zakresie zarządzania pamięcią, sieciowanie środowisk związanych z pamięcią jeniecką oraz diagnoza problemów i wyzwań.
Choć od ostatniego gwizdka mistrzostw w Polsce i Ukrainie minęło 12 lat, dopiero teraz rząd formalnie zakończy przygotowania do tej imprezy. Usunie przepis mówiący o przedstawianiu corocznych sprawozdań dotyczących Euro 2012 – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Czy w rządzie będzie wicepremier ds. gospodarczych? Co dalej ze strategią imigracyjną i planami ws. energetyki? Jak w dalszej perspektywie wygląda przyszłość Polski i świata? Takie pytania padały podczas tegorocznego EFNI w Sopocie.
Transformacja energetyczna zwiększy zapotrzebowanie na dobrze wykwalifikowanych pracowników w tej branży – ocenia Dariusz Marzec, prezes PGE.
Przedsiębiorcy alarmują, że nadmiar unijnej biurokracji uderza w biznes – znaczne zasoby kierowane są na wypełnianie regulacji, co hamuje rozwój produktów i usług.
Przedsiębiorstwa coraz częściej patrzą na klienta już nie tylko jak na konsumenta. Starają się zadbać o jego dobrostan, wychodząc poza standard rynkowy. To kwestia odpowiedzialności wspartej odpowiednimi regulacjami.
Rodzimi przedsiębiorcy powinni być aktywni w Brukseli, ponieważ prawo tam stanowione dotyczy w dużej mierze kwestii gospodarczych, a zatem kluczowych dla biznesu. Polska prezydencja sprzyja nagłośnieniu najbardziej palących kwestii.
Unijne standardy, neutralność technologiczna i różnorodność na rzecz wykorzystania potencjału odnawialnych źródeł.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas