19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 13.01.2025 10:28 Publikacja: 31.08.2022 11:07
Foto: AFP
Kommiersant zapoznał się z wynikami ankiety przeprowadzonej przez ośrodek badawczy AKAR od początku czerwca do końca lipca wśród specjalistów HR z moskiewskich agencji reklamowych, zarówno małych, jak i dużych. Wynika z tego, że od marca do lipca na rynku trwała fala zwolnień: 57 proc. agencji zredukowało część personelu, z czego 46 proc. opuściło tylko połowę personelu.
Według badania 28 proc. respondentów zwolniło pracowników zaplecza (dział IT, księgowość, dział HR), tyle samo respondentów poinformowało o zwolnieniu specjalistów ds. wydajności (promocja, w której reklamodawcy płacą za realizację celów). Kolejne 27 proc. zwolniło pracowników nowych pionów biznesowych (działy rozwoju biznesu agencji) i obsługi klienta, 20 proc. zwolnień dotyczyło tzw. kreatorów, 20 proc. to projektanci i zespół przedprodukcyjny, 17 proc. - pracownicy działów sponsoringu, 19 proc. - specjaliści od planowania i zaopatrzenia.
Milion używanych samochodów zostanie w 2025 r. sprowadzonych do Polski z zagranicy, w większości kilkunastoletnich, po wypadkach i kolizjach.
Jest poniedziałek, 13 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś przyjrzymy się zalewowi starych aut na polskich drogach, znikaniu sklepów stacjonarnych, ambitnym planom CDU na naprawę niemieckiej gospodarki oraz nowym inicjatywom Apple.
Wkrótce Polska może stracić wysoką, piątą pozycję wśród największych eksporterów kosmetyków w Unii Europejskiej. Taki będzie efekt ogłoszonego teraz planu zamknięcia fabryki Oriflame w Ursusie.
Podczas gdy Meta dołącza do innych dużych amerykańskich firm, które kończą swoje programy różnorodności, Apple zamierza ich nadal przestrzegać. Inwestorzy widzą jednak w tym ryzyko prawne.
Należąca do objętej sankcjami rosyjskiej korporacji zbrojeniowej firma informatyczna NCI ogłosiła upadłość. W ciągu ostatniej dekady otrzymała ona miliardy rubli dotacji Kremla na największe projekty cyfryzacji rosyjskiej gospodarki, m.in. obsługiwała piłkarski mundial w 2018 r. I przy okazji nakradła, ile się dało.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W ciągu tygodnia nad Ukrainą strącono ok. 400 celów powietrznych różnego typu.
Asteria, popularna marka hoteli w Side i Belek, zniknęła z rynku siedem lat temu w związku ze zmianą właściciela i restrukturyzacją. Teraz ma wrócić.
– Prezydent Chin Xi Jinping jest jedyną osobą, która może powiedzieć Putinowi: „Masz doprowadzić do zawieszenia broni” – ocenił gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych. Jego zdaniem „dopóki nie do dojdzie do porozumienia na poziomie strategicznym między Chinami a USA, nie będzie zatrzymania działań zbrojnych w Ukrainie”.
Rząd Tajlandii przesłał do parlamentu projekt przepisów, legalizujących hazard i działanie kasyn w tym kraju.
Południowokoreański wywiad podał nowe dane dotyczące strat wśród żołnierzy z Korei Północnej walczących w obwodzie kurskim.
Strażacy starają się opanować pożary szalejące w Los Angeles od sześciu dni, wykorzystując sprzyjające warunki pogodowe i osłabnięcie wiatru, który wcześniej przyspieszał rozprzestrzenianie się ognia.
Władze w Erywaniu postanowiły rozpocząć proces wstępowania do Unii Europejskiej. Rosja zagroziła bojkotem gospodarczym, Azerbejdżan – inwazją.
Nawet jeśli europejscy politycy niedawno mówili o Donaldzie Trumpie jedynie złe rzeczy, dzisiaj polityczny rozsądek podpowiada im, by być jak najbliżej nowej administracji USA. Zwłaszcza w czasach, które dla Zachodu stały się wyjątkowo niebezpieczne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas