Aktualizacja: 17.07.2017 12:05 Publikacja: 17.07.2017 12:05
Foto: rp.pl
Związkowcy sprzeciwiają się dostosowaniu statutu LW Bogdanka do standardu Grupy Enea oraz przyjęciu Kodeksu Grupy. Integracja Bogdanki z Grupą Enea to realizacja wcześniejszych zapowiedzi wynikających przejęcia LW Bogdanka przez poznański koncern energetyczny. Związkowcy nie chcą jednak zgodzić się na zmiany w statucie przedsiębiorstwa węglowego.
Grupa Enea jako strategiczny inwestor w LWB jest prawnie usankcjonowana do podejmowania decyzji w sprawie podmiotów wchodzących w jej skład. Strona społeczna nie może ignorować stanowiska zarządu Grupy. Trzeba rozmawiać, ale niezbędne jest współdziałanie pracodawcy z zakładową organizacją związkową czyli otwartość na dialog i wspólne szukanie kompromisu. Zarząd koncernu nie może ulegać żądaniom związkowców ponieważ działa w ramach kodeksu spółek handlowych i odpowiada przed właścicielem, radą nadzorczą, akcjonariuszami, a nie przed związkami zawodowymi. Ponadto górnictwo jest branżą głęboko upolitycznioną. Związkowcy powinni pamiętać, że to zarząd jest stroną dialogu, a nie ministerstwo. Los przedsiębiorstw górniczych nie może zależeć od polityków i związkowców, ale od zarządów.
Spółka kontrolowana przez francuski rząd łamie polskie prawo i naraża polski Skarb Państwa na wielkie straty podatkowe – ostrzega Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Szarą Strefą Gier i Zakładów Wzajemnych „Graj Legalnie”.
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.
Wioska na włoskiej Sardynii chce przyciągnąć nowych mieszkańców. Po wyborach prezydenckich w USA stawia na Amerykanów rozczarowanych wynikiem głosowania. Domy można kupić już za 1 euro.
Wilno zainwestuje prawie 11,2 mln euro w rozbudowę fabrykę broni Giraites, co podwoi jej moce produkcyjne. W połowie roku rząd podpisał umowę z niemieckim Rheinmetall na budowę nowych zakładów amunicji, a we wrześniu z amerykańskim gigantem technologii obronnej Northrop Grumman International Trading.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Nie od dziś wiadomo, że aby osiągnąć sukces w biznesie, należy nieustannie podążać za najnowszymi trendami. Wymaga to przede wszystkim cennej wiedzy, ale także umiejętności dostosowania się do dynamicznie zmieniających się warunków. Strategiczne Spotkania w Świecie Biznesu to wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie organizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie przez Koło Naukowe Analiz Strategicznych w dniach 25-27 listopada.
Politycy na poziomie Unii Europejskiej i krajowym muszą działać, promując proste i niedrogie opcje inwestycyjne.
Po długich bojach rząd podjął decyzję na temat obniżenia składki zdrowotnej dla przedsiębiorców.
W środę silny dolar znów dał o sobie znać, a to był kulą u nogi dla złotego.
Środowy poranek przyniósł niewielkie zmiany notowań złotego. Emocje geopolityczne na razie zostały opanowane.
Dla radców publiczne krytykowanie władz samorządu to wciąż „kalanie gniazda”.
Celem przywracania praworządności w wymiarze sprawiedliwości nie jest spełnienie oczekiwań środowiska prawniczego, że przeszłość zostanie „rozliczona”, ale stworzenie instytucjonalnych gwarancji obywatelskiego prawa do sądu.
Demokracja nie jest wtedy, gdy coś nazywamy demokracją, tylko wtedy, kiedy ona naprawdę funkcjonuje.
Państwo komornikom nie pomaga, za to chętnie komplikuje wiele kwestii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas