19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 09.12.2021 21:00 Publikacja: 09.12.2021 21:00
Foto: Adobe Stock
Tylko 23 proc. rodzimych start-upów uważa, że w br. sytuacja epidemiologiczna negatywnie wpłynęła na ich działalność. Dla 40 proc. nie miała ona znaczenia, a dla 37 proc. jej wpływ był wręcz pozytywny – wynika z najnowszego raportu fundacji Startup Poland, który „Rzeczpospolita" publikuje jako pierwsza.
Eksperci uważają, że ustępująca administracja prezydenta Joe Bidena funduje Europie nową żelazną kurtynę, która podzieli UE na obóz zwycięzców i przegranych rewolucji AI. Niestety, USA nasz kraj zakwalifikowały do tej drugiej kategorii.
Czy Komisja Europejska pójdzie w ślady Joe Bidena i w końcu celnie i mocno uderzy w interesy Kremla? To może się wydarzyć w ramach 16. pakietu antyrosyjskich sankcji. Na stole jest zakaz importu LNG i aluminium. Znacząco zasilają one wojnę Putina.
Satelita HYPE, stworzony przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, został we wtorek wystrzelony na orbitę przez firmę SpaceX. Urządzenie ma wykrywać zanieczyszczenia i degradację lasów.
Nowe technologie, handel, medycyna i przemysł – to branże , które na celowniku mają inwestorzy. Aktywności transakcyjnej sprzyja ożywienie gospodarcze i spadający koszt pieniądza. Które spółki w Polsce mogą zmienić właściciela?
Jest wtorek, 14 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o rekordowych zmianach na stanowiskach prezesów spółek z udziałem Skarbu Państwa, naciskach Francji w kwestii zakupów zbrojeniowych, tajnym budżecie wojennym Kremla oraz historycznej nadwyżce handlowej Chin.
Aktywność inwestorów wysokiego ryzyka w Europie mocno dołuje. Czy jest szansa na strumień pieniędzy, który w 2025 r. pobudzi rynek innowacji? Nowa unijna komisarz ds. start-upów wie, jak rozkręcić rynek.
Choć zarówno private equity, jak i venture capital umożliwiają zapewnienie znaczącego wsparcia finansowego, różnią się zasadniczo profilem zaangażowanych inwestorów i wpływem na przyszłość firmy.
Brakuje pieniędzy na innowacje – aż 56 proc. start-upów wskazuje, że pozyskanie finansowania jest dziś bardzo trudne. Niemal co piąta spółka wini inwestorów, którzy ostro tną wyceny – wynika z raportu, który „Rzeczpospolita” publikuje jako pierwsza.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju po raz kolejny daje polskim start-upom, mikro- i małym przedsiębiorcom szansę na spełnienie amerykańskiego snu i rozpoczęcie działalności na terenie stanu Nevada.
Jest poniedziałek, 25 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Fundusze Europejskie od wielu lat wspierają innowacyjne przedsiębiorstwa na ich najwcześniejszych etapach rozwoju. Start-upy i ich założyciele mogą liczyć na dopasowaną do ich potrzeb pomoc finansową i merytoryczną. Wsparcie unijne skierowane jest także to tych osób, które dopiero planują rozpoczęcie działalności biznesowej. Przyszli przedsiębiorcy z Polski Wschodniej, którzy chcieliby przekształcić swój innowacyjny pomysł w dochodowy biznes, mają teraz możliwość skorzystania z kompleksowej i bezpłatnej oferty Platform startowych. Wszystko to w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.
Jest czwartek, 24 października, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najnowsze wydarzenia gospodarcze.
Naukowcy twierdzą, że po raz pierwszy udało im się skomunikować dwie śpiące osoby. Miały się porozumiewać w snach. Naukowcy z kalifornijskiej firmy REMspace zapewniają, że świadome sny mogą otworzyć nowe wymiary komunikacji i potencjał ludzkości.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas