Aktualizacja: 15.06.2015 10:38 Publikacja: 15.06.2015 10:38
Już ponad 2,7 mln Polaków jest członkami klubów fitness
Foto: 123rf.com
Prawie co drugi z przedstawicieli polskich klubów fitness spodziewa się w bieżącym roku wzrostu przychodów z prowadzonej działalności, a ponad 36 proc. z nich przewiduje, że jego przychody wzrosną w tym roku powyżej 7,5 proc. To dużo lepszy wynik niż przed rokiem, gdy na poprawę wyników liczyło jedynie 20 proc. ankietowanych- wynika z raportu „The European Health & Fitness Market 2015" przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte wspólnie z organizacją EuropeActive. Według jego danych, na koniec 2014 roku liczba członków klubów fitness wzrosła w Polsce do 2,73 mln osób, czyli o ponad 10 proc. w porównaniu z końcem 2013. Łączne przychody polskich klubów fitness w tym okresie sięgnęły zaś 3,6 mld zł.
Spółka kontrolowana przez francuski rząd łamie polskie prawo i naraża polski Skarb Państwa na wielkie straty podatkowe – ostrzega Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Szarą Strefą Gier i Zakładów Wzajemnych „Graj Legalnie”.
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.
Wioska na włoskiej Sardynii chce przyciągnąć nowych mieszkańców. Po wyborach prezydenckich w USA stawia na Amerykanów rozczarowanych wynikiem głosowania. Domy można kupić już za 1 euro.
Wilno zainwestuje prawie 11,2 mln euro w rozbudowę fabrykę broni Giraites, co podwoi jej moce produkcyjne. W połowie roku rząd podpisał umowę z niemieckim Rheinmetall na budowę nowych zakładów amunicji, a we wrześniu z amerykańskim gigantem technologii obronnej Northrop Grumman International Trading.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Nie od dziś wiadomo, że aby osiągnąć sukces w biznesie, należy nieustannie podążać za najnowszymi trendami. Wymaga to przede wszystkim cennej wiedzy, ale także umiejętności dostosowania się do dynamicznie zmieniających się warunków. Strategiczne Spotkania w Świecie Biznesu to wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie organizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie przez Koło Naukowe Analiz Strategicznych w dniach 25-27 listopada.
Po raz drugi przedstawiciele świata medycyny, nauki, technologii i biznesu spotkają się podczas ogólnodostępnego wydarzenia online, by omawiać złożone pojęcie dobrostanu, który oddziałuje na różne obszary życia.
Przedsiębiorstwa w Polsce zaciskają pasa, zamrażają rekrutacje pracowników, ale nie oszczędzają na benefitach dla tych, których chcą zatrzymać i zmotywować.
Akcje operatora kart MultiSport zwyżkowały w czwartek nawet o ponad 11 proc., sięgając tegorocznych rekordów. Firma nie przestaje zaskakiwać inwestorów.
Stres, brak motywacji, wypalenie zawodowe w zespole? Remedium znajduje się w zasięgu ręki pracodawców.
Urząd zobowiązał operatora kart MultiSport do wprowadzenia działań zwiększających poziom konkurencji w branży fitness - podano.
Ponad 3 na 4 pracowników chce po zakończeniu pandemii pracować w modelu hybrydowym. A to oznacza, że pracodawcy muszą dopasować świadczenia pozapłacowe do nowej formuły pracy i aktualnych potrzeb zespołów. Benefity powinny więc być dziś elastyczne, dostępne online i mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychofizyczne.
Prywatna opieka medyczna, karty sportowe – wydatki na te oraz inne świadczenia dla zatrudnionych wzrosły w ubiegłym roku do niemal 11 mld zł.
Przybywa firm, które inwestują w dodatkowe świadczenia dla załogi. Rola benefitów będzie rosła, bo o coraz częściej pytają o nie kandydaci do pracy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas