Przebranżowienie może być konieczne

Niektóre branże w Polsce wciąż prowadzą rekrutacje. Jednak ten proces – także od kandydatów – wymaga w warunkach pandemii nowego podejścia.

Publikacja: 19.04.2020 21:00

Przebranżowienie może być konieczne

Foto: Adobe Stock

Prawie połowa firm w badaniu firmy rekrutacyjnej Devire przyznaje, że wskutek epidemii koronawirusa nie wyklucza zwolnień. Trudno ich będzie uniknąć, pracując w branży zamkniętej w efekcie rządowych decyzji (np. w gastronomii, hotelarstwie, usługach fryzjerskich czy kosmetycznych) albo w produkcji, która traci zamówienia z Polski i ze świata.

Jak jednak wynika z badania, są sektory poszukujące specjalistów i menedżerów. To m.in. branża medyczna (gdzie nie zawsze trzeba mieć wykształcenie medyczne), e-commerce, sektor nowoczesnych usług dla biznesu, logistyka czy IT. Również z sondażu „Puls rynku pracy specjalistów i menedżerów", który w pierwszej połowy kwietnia zrobiła firma Antal, wynika, że niemal połowa firm w handlu, marketingu i w produkcji nadal prowadzi rekrutacje na stanowiska średniej i wyższej kadry menedżerskiej.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Rynek pracy
Sprawdzony sposób na lepszą karierę wymaga dziś więcej starań
Rynek pracy
Boom na złote rączki. Terminy sięgają miesiąca
Rynek pracy
Pomimo szturmu na oferty pracy firmom wciąż trudno o talenty
Rynek pracy
Brakuje pracowników w Królewcu. Rosja sięga po Hindusów
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Rynek pracy
Jakich pracowników potrzebują firmy w Polsce