19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 10.07.2018 13:05 Publikacja: 10.07.2018 12:53
Foto: AFP
Po podpisaniu deklaracji szef Rady Europejskiej powiedział, że oznacza to kolejny poziom współpracy między NATO a Unią Europejską.
Jednocześnie odniósł się do krytycznych słów Donalda Trumpa. Prezydent USA zarzuca europejskim członkom NATO, że za mało przeznaczają pieniędzy na obronność.
W obszernym wpisie na Facebooku premier Słowacji zapewnia o solidarności z Ukrainą i deklaruje chęć kontynuacji "konstruktywnego dialogu". Zaprasza Zełenskiego do rozmów "możliwie jak najszybciej".
Zaprzysiężenie Donalda Trumpa odbędzie się w miejscu, które cztery lata wcześniej stało się areną dramatycznych wydarzeń – szturmu na Kapitol. Jak zauważa Jędrzej Bielecki: - Wszyscy będą mieli w pamięci, że człowiek, który jako pierwszy w historii USA próbował siłą utrzymać władzę, wraca na najwyższy urząd.
Rząd Tajlandii przesłał do parlamentu projekt przepisów, legalizujących hazard i działanie kasyn w tym kraju.
Powinniśmy bronić Ukrainy jak siebie, a tego nie robimy - mówi w najnowszym odcinku podcastu „Globalny Chrząszcz” Vytautas Landsbergis, były przywódca Litwy. Wspomina też kluczowe dla litwy wydarzenia 13 stycznia 1991
Władze w Erywaniu postanowiły rozpocząć proces wstępowania do Unii Europejskiej. Rosja zagroziła bojkotem gospodarczym, Azerbejdżan – inwazją.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W ciągu tygodnia nad Ukrainą strącono ok. 400 celów powietrznych różnego typu.
Marcin Kulasek ma zostać nowym ministrem nauki. Mimo że Dariusz Wieczorek podał się do dymisji prawie miesiąc temu, cały czas urzędował w resorcie. Premier Donald Tusk dopiero dzisiaj miał podpisać jego rezygnację.
Plany amerykańskiego prezydenta elekta wobec NATO pozostają niepewne. Polska na wszelki wypadek rozwija więc współpracę wojskową z europejskimi sojusznikami, w szczególności z Francją.
Praktyka tzw. "gold-platingu" czyli bardziej rygorystycznego regulowania kwestii objętych prawem UE, niż wymaga to prawo, ma się dobrze w całej Unii. Niektóre państwa oraz instytucje unijne próbują z tym walczyć, ale efekty są mizerne.
Agresor cały czas posuwa się do przodu, a sytuacja na froncie zadecyduje o wyniku ewentualnych rozmów pokojowych.
Wydatki Rosji na rozpętaną wojnę, które wzrosły czterokrotnie od czasu inwazji na Ukrainę i osiągnęły poziom rekordowy od czasów sowieckich, w rzeczywistości mogą być znacznie wyższe i sięgnąć 250 mld dol. Grozi to załamaniem nie tylko całej rosyjskiej gospodarki, ale i rosyjskiej bankowości, bo to banki, pod naciskiem Kremla, finansują tanimi kredytami niewydolną zbrojeniówkę.
Przeciwko edukacji zdrowotnej w szkole protestują chyba tylko ci, którzy nie przeczytali podstawy programowej z tego przedmiotu. Bo, mam nadzieję, że politycy nie próbują zbić kapitału politycznego na zdrowiu i dostępie do edukacji najmłodszych obywateli.
Warner Bros. Discovery, Telewizja Polska i Grupa Polsat – tak wygląda podium nadawców, którym w 2024 roku widzowie telewizji linearnej i serwisów na życzenie poświęcili najwięcej czasu. Czyli ile?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas