Iran na chwilę przed pandemią

Serdeczność spotykamy na każdym kroku, podobnie jak świadectwa rewolucji islamskiej z 1979 roku. Czy Iran czeka na kolejną?

Publikacja: 27.03.2020 09:00

Zabity w styczniu przez Amerykanów generał Kasem Sulejmani jest dla Irańczyków bohaterem narodowym.

Zabity w styczniu przez Amerykanów generał Kasem Sulejmani jest dla Irańczyków bohaterem narodowym. Pochowano go na cmentarzu męczenników w Karamanie niedaleko meczetu Saheb Zaman. To jedyny biały nagrobek w całej nekropolii

Foto: Rzeczpospolita

Na wielkim bazarze w Teheranie tłum jakby mniejszy. W stuletniej herbaciarni trunek podają w plastikowych kubkach, bo szklana zastawa w tych czasach jest zbyt ryzykowna. Ludzie chodzą w maskach ochronnych nie z powodu smogu i bardzo proszą nas o ich założenie. Na południu długo drwiono z koronawirusa, bo ponoć nie lubi wysokiej temperatury, więc gdy w Bandar Abbas w szpitalu umieszczono osobę zakażoną, przestraszeni mieszkańcy podpalili budynek. A kilkadziesiąt zgonów od alkoholu metylowego, który miał uchronić przed wirusem? To wynik niewiedzy, bo tak chce władza, która w Iranie nigdy nie mówiła za dużo.

Pozostało 97% artykułu

Złap mikołajkową okazję!

Czytaj dalej RP.PL.
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Plus Minus
„Heretic”: Wykłady teologa Hugh Granta
Plus Minus
„Farming Simulator 25”: Symulator kombajnu
Plus Minus
„Rozmowy z Brechtem i inne wiersze”: W środku niczego
Plus Minus
„Joy”: Banalny dramat o dobrym sercu
Materiał Promocyjny
Przewaga technologii sprawdza się na drodze
Plus Minus
Gość "Plusa Minusa" poleca. Karolina Stanisławczyk: Czarne komedie mają klimat
Walka o Klimat
„Rzeczpospolita” nagrodziła zasłużonych dla środowiska