Jan Maciejewski: Epidemii nie wystarczy przetrwać, trzeba na nią odpowiedzieć

Akurat w tę informację uwierzyłem od razu. Od początku wydawała się wiarygodna dużo bardziej od każdej z aktualizowanych z godziny na godzinę statystyk i prognoz. W fakcie, że Francuzi i Włosi rzucili się na „Dżumę" Alberta Camusa, że książka ta znika z półek prawie równie szybko jak ryż, mydło i papier toaletowy, jest coś tak naturalnego, zdrowego i ludzkiego, że aż trudno nie myśleć o nim z wdzięcznością.

Publikacja: 13.03.2020 17:00

Jan Maciejewski: Epidemii nie wystarczy przetrwać, trzeba na nią odpowiedzieć

Foto: AdobeStock

Wyobrażać sobie tę chwilę, kiedy na liście materiałów niezbędnych do przetrwania epidemii odhaczali kolejne punkty i gdy okazało się, że potrzebują czegoś więcej niż tylko środków dezynfekujących i konserw. Że stali się nie tylko uczestnikami wydarzenia, ale i zostało im rzucone wyzwanie; epidemii nie wystarczy przetrwać, trzeba na nią odpowiedzieć. Po cichu i nie wprost, w wymuszonym przez standardy bezpieczeństwa i higieny odosobnieniu; udzielić odpowiedzi nieuchwytnej jak moment, w którym dochodzi do zarażenia i niewidzialnej jak wirus. Może i nie ochroni przed chorobą, ale może uratować duszę.

Pozostało 84% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”: AI Act. Jak przygotować się na zmiany?
Plus Minus
„Jak będziemy żyli na Czerwonej Planecie. Nowy świat na Marsie”: Mars równa się wolność
Plus Minus
„Abalone Go”: Kulki w wersji sumo
Plus Minus
„Krople”: Fabuła ograniczona do minimum
Materiał Promocyjny
Kobieta pracująca żadnej pracy się nie boi!
Plus Minus
„Viva Tu”: Pogoda w czterech językach