Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 07.12.2018 07:35 Publikacja: 07.12.2018 07:35
Foto: AFP
Hart zrezygnował zaledwie dwa dni po ogłoszeniu, ze to on będzie gospodarzem gali.
"Zdecydowałem się zrezygnować z prowadzenia tegorocznej gali. To dlatego, że nie chcę swoją osobą rozpraszać w tę noc, która powinna być świętem wielu niesamowicie utalentowanych artystów" - napisał Hart, przepraszając jednocześnie środowiska LGBTQ za swój brak wrażliwości.
Razem z dziennikarką „Rzeczpospolitej” Małgorzatą Piwowar rozmawiamy o najgłośniejszym wydarzeniu mijającego sezonu w sztuce – o otwarciu nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
To zaproszenie do udziału w polskiej kulturze dla całej Europy. Koncert inauguracyjny 3 stycznia w Warszawie.
Zamek Królewski w Warszawie prezentuje cenną kolekcję sztuki europejskiej, pochodzącą z Narodowego Muzeum Sztuki im. Bohdana i Warwary Chanenków w Kijowie.
Wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, twórczynią bloga Zwierz Popkulturalny, recenzentką i autorką książek o popkulturze, rozmawiamy na temat seriali. Jakie tytuły zasługują na miano produkcji roku? Na jakim etapie streamingowej rewolucji się znajdujemy?
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W stolicy Szwecji ruszył Tydzień Noblowski. Rozpoczął się od tradycyjnego przekazania osobistych przedmiotów należących do tegorocznych noblistów do sztokholmskiego Muzeum Nagrody Nobla oraz sygnowania krzeseł w tamtejszej kawiarni.
Festiwal EnergaCAMERIMAGE w Toruniu jest krytykowany w światowych mediach przez kobiety z branży filmowej oraz wspierających je twórców. Dyrektor Marek Żydowicz broni się i przeprasza. Chciał bronić jakości, a uznano że posądza twórczynie o przeciętność.
Na ekrany wchodzi film Damiana Kocura „Pod wulkanem”, polski kandydat do Oscara. A jakie filmy proponują w tej rywalizacji o statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej inne kraje europejskie?
„Pod wulkanem” Damiana Kocura został wybrany polskim kandydatem do Oscara w kategorii filmu międzynarodowego
Aleksandra Kurzak, Piotr Beczała i polsko-ukraiński dyrygent Yaroslav Shemet znaleźli się wśród tegorocznych nominowanych do International Opera Awards. Nazwiska zdobywców operowych Oscarów poznamy 2 października na gali w Monachium.
Oscar, najgłośniejsza nagroda świata filmu, się zmienia: honoruje Europę, trudne tematy, broni wolności, dostrzega opowieści o pogmatwanych ludzkich losach i zagrożeniach.
Brytyjsko-amerykańsko-polska koprodukcja „Strefa interesów” ze statuetką za film zagraniczny.
Brytyjsko-amerykańsko-polska koprodukcja „Strefa interesów” nagrodzona Oscarem za film zagraniczny
Przyjęcie organizowane po gali wręczenia Oscarów przez magazyn "Vanity Fair" od lat gromadzi nie mniej gwiazd niż najsłynniejszy czerwony dywan. Nie inaczej było i w tym roku. Aktorki, modelki i celebrytki zaprezentowały bardzo różnorodne stylizacje. Oto najciekawsze z nich.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas