Aktualizacja: 29.01.2020 21:00 Publikacja: 29.01.2020 21:00
Foto: Bloomberg
2019 r. był kolejnym udanym okresem, jeśli chodzi o producentów kuchni, lodówek czy pralek. Z danych branżowej organizacji producentów AGD – czyli APPLiA Polska – wynika, że z taśm produkcyjnych zjechało 23,5 mln dużego AGD, czyli o 4 proc. więcej niż rok wcześniej. Wliczając w to małe AGD, czyli odkurzacze czy roboty kuchenne, produkcja wyniosła 26,6 mln sztuk. W Polsce działa już 31 fabryk, w których powstaje wyposażenie gospodarstwa domowego. Branża może się pochwalić 15 mld inwestycji, w tym 3 mld zł w latach 2017–2019.
Polska marka Reserved poinformowała w komunikacie na swojej stronie o wycofaniu produktów. Wiadomość na ten temat umieścił także UOKiK. Jakie produkty zostały wycofane i jak przebiega procedura zwrotu?
Nadchodzi Black Friday, czyli wysyp promocji rodem z USA. Choć Polacy mają w planach polowanie na wysokie obniżki, to w rzeczywistości nie mają co na nie liczyć.
Karne podwyżki ceł mogą uderzyć w styczniu nie tylko w Chiny, ale również w Meksyk i Kanadę. Prezydent elekt powiązał tę kwestię z narkotykami i nielegalną imigracją.
Czy polscy producenci drobiu zablokują największą na świecie umowę o wolnym handlu? Premier Donald Tusk odrzuca porozumienie UE–Mercosur w obecnym kształcie.
Polska sprzeciwi się traktatowi o wolnym handlu z krajami Mercosuru w obecnym kształcie – oznajmił premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów. Problem w tym, ze umowa z Mercosur nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, bo negocjacje trwają.
Z roku na rok przybywa na rynku zarówno domów, jak i mieszkań, które są zbudowane z materiałów przyjaznych środowisku oraz posiadają rozwiązania oszczędzające zarówno energię, jak i wodę. Patrząc na obecne trendy oraz wymogi narzucane przez UE, budownictwo stawiające na rozwiązania ekologiczne będzie się rozwijać. Bank Pekao, który od wielu lat wspiera rozwiązania proekologiczne, przygotował dla klientów ofertę EKO kredytu mieszkaniowego.
„Zaprzyjaźnione” kraje zaczęły wstrzymywać dostawy warzyw i owoców do Rosji w związku z załamaniem kursu rubla. Ceny w rosyjskich sklepach galopują. Ekonomiści spodziewają się inflacji na koniec roku na poziomie 16 proc. w ujęciu rocznym. To poziom sprzed ćwierć wieku.
Premier gra umową z Mercosurem na nastrojach rolników, żeby wygrać wybory prezydenckie. Cel można zrozumieć, ale zaniedbań już nie. Cierpi kto? Polska, polski biznes, konkretnie – rolnicy, tylko nie ci, o których głosy teraz zabiega premier.
Choć wielu Polaków twierdzi, że sceptycznie podchodzi do promocji, w ten dzień około dwie trzecie zrobi wówczas jakieś zakupy. Tym bardziej, że promocji na elektronikę w tym okresie nie brakuje.
Rośnie handel Rosji Japonią i krajami Unii Europejskiej. Przewoźnicy spoza UE mają co wozić.
Karne podwyżki ceł mogą uderzyć w styczniu nie tylko w Chiny, ale również w Meksyk i Kanadę. Prezydent elekt powiązał tę kwestię z narkotykami i nielegalną imigracją.
Czy polscy producenci drobiu zablokują największą na świecie umowę o wolnym handlu? Premier Donald Tusk odrzuca porozumienie UE–Mercosur w obecnym kształcie.
Posłowie zdecydowali, że w tym roku Wigilia zostanie dniem pracującym. Będzie wolna począwszy od 2025 r. Ponadto nie zgodzono się na pomysł, aby pierwsze niedziele w każdym miesiącu były handlowe.
Tak słabego rubla nie było od początku napaści Putina na Ukrainę. We wtorek kurs przekroczył 107 rubli za dolara. Rosyjski biznes przygotowuje się na dewaluację do 125 rubli za dolara. Kreml szuka więc silnych stron słabości narodowej waluty.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas