Aktualizacja: 22.01.2019 13:53 Publikacja: 22.01.2019 13:53
Wenecja
Foto: Flickr, fot. Jimmy Pierce
Touroperatorzy już podwyższają ceny, bądź też ostrzegają klientów, że w wypadku zwiedzania niektórych miast będą się musieli liczyć z dodatkowymi opłatami.
Jeśli turysta pojedzie do Wenecji tylko na całodzienne zwiedzanie, bez płacenia za nocleg, przy wjeździe władze miasta pobiorą od niego jednorazowo 10 euro. Opłatę za każdy nocleg — 10 funtów — zamierza wprowadzić Edynburg. Do centrum Rzymu nie wjadą już autokary wycieczkowe, a Amsterdam nałożył opłatę w wysokości 9 euro na wszystkich pasażerów wysiadających z wycieczkowców. To spowodowało wycofanie się touroperatorów z oferowania zwiedzania tego miasta.
W przypadku większości spółek z sektora medycznego można się podziewać kontynuacji pozytywnych tendencji w wynikach. Część jednak nie zaliczy końcówki zeszłego roku do udanych.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Jest wtorek, 4 lutego, a w dzisiejszym odcinku podcastu „Twój Biznes” przyglądamy się decyzji Donalda Trumpa o zawieszeniu wojny celnej z Kanadą i Meksykiem, analizujemy odbudowę europejskiego przemysłu, a także sprawdzamy, jakie konsekwencje może mieć współpraca Raiffeisen Banku z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym. Na koniec przyglądamy się planom Wielkiej Brytanii, której premier dąży do resetu stosunków z Unią Europejską.
Rusza kluczowa odsłona sporu o władzę w fundacjach założonych przez miliardera. Sąd w Liechtensteinie zbiera się w tym tygodniu. Kiedy wyda decyzję?
Premier Ontario Doug Ford ostro zareagował na wprowadzone przez prezydenta USA Donalda Trumpa potężna cła na Kanadę. Amerykańskie firmy otrzymały całkowity zakaz zawierania kontraktów w prowincji. Największym przegranym ma być Starlink należący do Elona Muska.
Ministerstwo Aktywów Państwowych już od dłuższego czasu wysyła sygnały do zarządów spółek z udziałem Skarbu Państwa dotyczące przyspieszenia prac porządkujących w tych firmach po poprzedniej ekipie. Minister Jakub Jaworowski wysłał list dotyczący wydatkowania pieniędzy.
Elkie Pupek dołącza do zespołu biura podróży TOP Touristik jako dyrektor sprzedaży i marketingu. "Odegra kluczową rolę w rozwoju i umacnianiu pozycji firmy na polskim rynku" - zapewnia touroperator.
Zazwyczaj na lotniskach, podczas kontroli bezpieczeństwa konfiskowane są butelki wody, tubki żelu pod prysznic i słoiczki kremów do twarzy. Ale funkcjonariusze ochrony na lotnisku Incheon w Korei Południowej są zajęci konfiskatą innego zakazanego produktu: kimchi, mikstury z solonych i fermentowanych warzyw, która jest podstawą prawdziwego koreańskiego posiłku.
Od kilku lat w różnych zakątkach świata przybywa ultraluksusowych „hoteli w hotelach”. Nowe zjawisko to odpowiedź na rosnącą konkurencję w branży hotelarskiej i zapotrzebowanie najzamożniejszych klientów, poszukujących jeszcze bardziej wyrafinowanych doświadczeń podczas podróży.
Na razie LOT będzie latał między Warszawą a Lizboną pięć razy w tygodniu, a od 24 lutego codziennie.
Buńczuczne słowa Donalda Trumpa o wchłonięciu Kanady przez Stany Zjednoczone i nałożenie ceł na towary importowane z tego kraju nie pozostają bez odpowiedzi zwykłych Kanadyjczyków. Przykłady to buczenie podczas hymnu na meczach z USA, bojkot amerykańskich produktów, zmiana destynacji wakacyjnych.
Polskie Linie Lotnicze LOT, Polska Organizacja Turystyczna – Poland Convention Bureau (POT PCB) oraz Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP) ogłosiły reaktywację Narodowego Programu Wsparcia dla Przemysłu Spotkań.
Touroperatorzy liczą na bardzo dobry 2025 rok. Mają się odrodzić takie kierunki jak Tunezja
Kolejne kraje i miasta znane z atrakcji turystycznych informują o wprowadzeniu limitów turystów, którym umożliwią zwiedzanie. A ci, których wpuszczą, będą musieli dodatkowo jeszcze zapłacić.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas