Aktualizacja: 21.02.2020 06:03 Publikacja: 19.02.2020 21:00
Według wewnętrznych sondaży PiS poparcie dla Andrzeja Dudy oscyluje w granicach 44–45 proc.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
Pomysł jest prosty: na plan pierwszy wystawia się ludzi ze sztabu prezydenta walczącego o reelekcję, którzy chętnie odpowiadają na pytania o trasę dudabusa, a na wszelkie inne nie odpowiadają, bo to „nie dotyczy Andrzeja Dudy jako kandydata, tylko jako prezydenta" – jak oświadczył rzecznik sztabu Adam Bielan. Zważywszy że w sztabie nie ma przedstawicieli ziobrystów – nie ma też kogo zapytać o sprawy sądownictwa. Na próżno też spodziewać się odpowiedzi w sprawie weta dotyczącego pomysłu przekazania TVP 2 miliardów złotych. Kandydat nie ma z tym nic wspólnego, bo to sprawa prezydenta.
Zamiast kontynuować reformy, Gruzini zajęli się wewnętrzną wojną polityczną. Młoda i krucha demokracja się posypała. Zachód też wyczerpał już wszystkie możliwe oferty dla Tbilisi.
Kreml chciałby pokroić sąsiada na trzy części: jedną bezpośrednio dla siebie, jedną zwasalizowaną i jedną, z którą nie wie, co robić. Proponuje więc wciągnąć innych.
Brak świadomości politycznej jest korzystny dla polityków. To dlatego że świadomi obywatele mogliby zadawać trudne pytania i dokonywać bardziej przemyślanych politycznych wyborów.
Wszystko wskazuje na to, że w najbliższy weekend kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta zostanie Rafał Trzaskowski. Czyli stanie się to, co miało się stać. Pojawia się więc pytanie, po co były te całe prawybory? Zwłaszcza że zaszkodziły one Platformie Obywatelskiej oraz jej przewodniczącemu.
Po co lewicowy wyborca ma głosować na kandydaturę Magdaleny Biejat czy Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, skoro od razu może na Rafała Trzaskowskiego? Od Radosława Sikorskiego Lewicy znacznie łatwiej będzie się odróżnić.
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
Wiceminister aktywów państwowych Jacek Bartmiński z partii Szymona Hołowni Polska 2050 stracił stanowisko. Decyzja miała być związana z zamieszaniem w PLL LOT.
Jak wygląda początek wyścigu o fotel prezydenta Polski? Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko analizują pierwsze kroki kampanii Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego, wskazując na strategie oraz falstarty obu kandydatów. Co oznacza nominacja Nawrockiego jako „kandydata obywatelskiego”? Jak Trzaskowski buduje swój wizerunek? I dlaczego sprawa studiów Szymona Hołowni może mieć znaczenie dla tej kampanii?
Kaczyński dysponował niewielkim polem manewru. Koncept z kandydatem spoza partyjnej polityki, ryzykowny i niepewny w skutkach, nasuwał się sam.
Budowniczowie polskiej wspólnoty powinni brać pod uwagę nowe warunki związane ze schyłkiem liberalizmu i powrotem realizmu w relacjach międzynarodowych.
Nie milkną echa prowokacji kibiców Omonii po meczu Legii na Cyprze. Prezes PZPN żąda surowych konsekwencji, minister sportu mówi, że władze Cypru powinny przeprosić Polaków.
Mimo tego, co wmawiają nam rosyjscy dysydenci, sankcje działają – w miastach Rosjan nie stać na masło, mięso czy nawet jajka. Jeśli lud pójdzie na Kreml z kosami, to właśnie dlatego.
Niemiecka pomoc będzie nadal spływać do Kijowa, ale tak jak do tej pory w tempie zaledwie kroplówkowym. Nie powinno nas też dziwić, jeśli kanclerz federalny znów zechce sobie uciąć pogawędkę z moskiewskim satrapą.
Wzrosło poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, spadło dla Prawa i Sprawiedliwości, a trzecią siłą polityczną w Polsce pozostaje Konfederacja - wynika z najnowszego sondażu partyjnego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas