Aktualizacja: 28.01.2025 02:56 Publikacja: 07.12.2022 13:34
Foto: Adobe Stock
W wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny (V SA/Wa 5016/21) stwierdził także, że zapewnienie odpowiedniej diagnostyki jest obowiązkiem placówki medycznej, która realizuje świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Badania, których wykonanie u ciężarnej pacjentki jest konieczne z uwagi na wskazania medyczne, powinny być zlecone i przeprowadzone w placówce medycznej, pod opieką, której znajduje się pacjentka albo do której się zgłosiła. Niewykonywanie u pacjentek w ciąży wymaganych przepisami prawa badań (w tym USG) stawia je przed wyborem skorzystania z usług komercyjnych, bądź też ponownego oczekiwania na udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej w podmiocie, który ma zawartą umowę z NFZ.
Jakie wykształcenie ma osoba po liceum, która nie zdawała matury? Czy osoba, która ukończyła studia, ale nie obroniła pracy dyplomowej, ma wykształcenie wyższe? Warunki uzyskania wykształcenia określone są między innymi w Ustawie z dnia 14 grudnia 2016 roku – Prawo oświatowe.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek Telewizji Polskiej o zakazanie Telewizji Republika emisji programu "#Jedziemy. Michał Rachoń".
Z propozycji zmian dotyczących przepadku pojazdu lub jego równowartości mogą ucieszyć się kierowcy, którzy nie są jedynymi właścicielami pojazdu.
Sejm uchwalił w piątek tzw. ustawę incydentalną Szymona Hołowni, która ma być receptą na ewentualny kryzys wyborczy. Zgodnie z nią o ważności najbliższych wyborów orzekać będzie 15 sędziów najstarszych stażem w Sądzie Najwyższym, a nie kwestionowana Izba Kontroli Nadzwyczajnej.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Od 1 stycznia 2025 roku obowiązuje nowa kwota wynagrodzenia minimalnego. Ile wynosi? Ile dostanie pracownik „na rękę” i jakie koszty poniesie pracodawca?
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Placówki będą miały obowiązek informowania o dostępnych formach zmniejszenia bólu porodowego. Zostaną także zobligowane do zapewnienia konsultacji z anestezjologiem.
Dłużej będą przechowywane nagrania rozmów dyspozytorni medycznej. Może więc przybyć skarg na odmowę wysłania ambulansu.
Jeśli ktoś nie był poddany przymusowi bezpośredniemu, to trudno mu zrozumieć, jak drastyczne jest to postępowanie – o praktykach oddziałów psychiatrycznych mówi Marek Balicki, były minister zdrowia, członek komisji ekspertów ds. zdrowia przy rzeczniku praw obywatelskich.
Wolność jednego podmiotu kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innego podmiotu, czyli o obowiązku poddania się leczeniu odwykowemu.
Tylko do końca tego roku można skorzystać z bezpłatnych badań w ramach programu Profilaktyka 40+ - podało radio RMF FM, powołując się na informacje z Ministerstwa Zdrowia.
Coraz częściej w medycynie wykorzystywane są nowe technologie do stawiania diagnozy i w leczeniu. Kto odpowie, jeśli urządzenie się pomyli?
Zbliża się sezon jesienno-zimowych infekcji, a wraz z nim kolejek w przychodniach. Często w tym czasie mamy problem z umówieniem wizyty u lekarza. Czy pracownik rejestracji w przychodni może nam jej odmówić ze względu na brak wolnych terminów?
W piątek 20 września nastąpią zmiany w przekazywaniu danych o ciąży do Systemu Informacji Medycznej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas