Aktualizacja: 25.01.2025 05:21 Publikacja: 22.08.2023 15:58
Foto: Jason Alden/Bloomberg
Według danych think tanku High Pay Center, mediana wynagrodzeń szefów firm znajdujących się na liście FTSE 100 wyniosła w 2022 roku 3,91 mln funtów rocznie. To znaczny wzrost w stosunku do 3,38 mln funtów rocznie w 2021 roku. W efekcie średnio prezesi największych firm zarabiają 118 razy więcej niż przeciętny brytyjski pracownik.
Najlepiej opłacanym szefem był w 2022 roku Pascal Soriot, szef giganta farmaceutycznego AstraZeneca, znanego obecnie głównie z połączenia sił z naukowcami z Oxfordu w celu opracowania szczepionki na Covid-19. Soriot zarobił 15,3 mln funtów. Drugim najlepiej wynagradzanym szefem był Chalres Woodborn z BAE Systems, który zarobił 10,7 mln funtów. Najlepiej zarabiającą szefową była Emma Walmsley kierująca GlaxoSmithKline za 8,45 mln funtów rocznie.
Wzrost przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w grudniu 2024 r. spadł do jednocyfrowego poziomu - podał w środę GUS. Cały czas topnieje zatrudnienie w tych firmach.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące zarobków Polaków. Oprócz wysokości średniej krajowej podano również, ile wyniosła mediana wynagrodzeń miesięcznych brutto. To kwota, poniżej której zarabia połowa pracowników w Polsce. Jest znacznie niższa od przeciętnego wynagrodzenia.
W profesjach, w których sporo osób pracuje na część etatu, zarabia się przeciętnie mniej niż w innych.
Lipcowa, druga w ubiegłym roku, podwyżka minimalnej pensji przyczyniła się do spadku rozpiętości między medianą a średnią wynagrodzeń. Różnica w lipcu była najmniejsza od początku 2024 r.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Najwyższe emerytury i renty w Polsce dostają mieszkańcy woj. śląskiego. Ich średnia jest o ponad 900 zł wyższa od średniej regionu, w którym emerytury i renty są najniższe w kraju. Jak wygląda sytuacja w innych województwach? Ile wynoszą średnie samych emerytur? I jakie świadczenia otrzymują rolnicy?
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Huragan Éowyn uderzył w Wielką Brytanię z wiatrem o prędkości 160 km na godzinę. Brytyjskie władze zdecydowały o zamknięciu lotnisk i szkół w regionach, gdzie sztorm uderzy najmocniej.
Co w pracy liczy się najbardziej – dobra pensja, możliwość rozwoju zawodowego, poczucie przynależności a może dobra atmosfera w biurze? Najnowszy raport firmy Randstad podsumowuje motywacje i potrzeby pracowników z całego świata, a przy okazji dostarcza też ciekawych wniosków na temat pokolenia Z.
Publikowanie w ofertach zatrudnienia wysokości proponowanej pensji może wpłynąć na zmniejszenie luki płacowej oraz usprawnienie procesów rekrutacyjnych. Z drugiej strony będzie stanowić zagrożenie dla tajemnicy przedsiębiorstw.
Od 1 stycznia 2025 roku obniżono w niewielkim stopniu wysokość minimalnej składki zdrowotnej. ZUS podał jej wysokość. Jak obliczyć ją w zależności od formy prowadzonej działalności? Które firmy zyskają w tym roku na zmianach?
Około 10,4 mln deklaracji podatkowych za 2024 rok do końca lutego trafi do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ZUS. Chodzi o deklaracje PIT-40A, PIT-11A i PIT-11.
Ujawniono niepokojące wnioski z raportu zamówionego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który dotychczas nie został opublikowany. Wynika z niego m.in., że system emerytalny w Polsce to tykająca bomba dla samozatrudnionych.
Posłowie pracują nad zmianami dotyczącymi zatrudnienia cudzoziemców, modyfikacjami związanymi z wydawaniem wiz studenckich oraz przepisami mającymi zachęcić obcokrajowców o wysokich kwalifikacjach do przyjazdu do Polski.
Sejm chce zmian w urzędach pracy. Pojawiają się też postulaty większego wsparcia dla grup zagrożonych wykluczeniem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas