Aktualizacja: 18.11.2024 08:35 Publikacja: 11.09.2023 03:00
Paweł Tanajno walczy o rejestrację list w całym kraju
Foto: tv.rp.pl
– Idziemy do wyborów, by wsadzić do więzienia bandytów z PiS, którzy gnębili przedsiębiorców – mówi Paweł Tanajno. Ten były kandydat na prezydenta z 2015 i 2020 r. jest obecnie liderem partii Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców, która startuje w najbliższych wyborach. Nie tylko ona. Lista komitetów, wystawiających kandydatów, jest dłuższa od tej podawanej zazwyczaj przez media.
W tych ostatnich można usłyszeć o PiS, KO, Trzeciej Drodze, Konfederacji, Nowej Lewicy i Bezpartyjnych Samorządowcach, bo te komitety zarejestrowały listy w całym kraju. W niektórych okręgach wyborcy zobaczą jednak na kartach również kandydatów z komitetów, które zarejestrowały listy, choć nie we wszystkich 41 okręgach.
To już oficjalne wyniki: W drugiej turze wyborów prezydenckich we Wrocławiu zmierzą się prezydent Jacek Sutryk i kandydatka Trzeciej Drogi Izabela Bodnar.
W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie politycy partii świętowali swój wynik w wyborach samorządowych. Za prezesem Jarosławem Kaczyńskim na scenie pojawił się Jacek Kurski.
Z badań exit poll wynika, że wybory samorządowe wygrywa Prawo i Sprawiedliwość przed Koalicją Obywatelską. Partia Jarosława Kaczyńskiego zwyciężyła w sześciu województwach, o trzech mniej niż w wyborach samorządowych w 2018 roku.
- Dzisiejszy sukces powinien być traktowany jako zachęta do bardzo zdecydowanego, energicznego działania. Do rozbudowany naszej partii, a także do tworzenia wielkiej koalicji, która będzie zwyciężała - mówił po opublikowaniu wyników badania exit poll prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
Frekwencja w wyborach samorządowych do godziny 17 wyniosła 39,43 proc. - podała PKW na konferencji prasowej o 18:30.
Gdybyśmy mogli negocjować w ramach koalicji, to byśmy pozostali w tym układzie. Prawda jest taka, że w tym rządzie realne decyzje są podejmowane przez Platformę Obywatelską – premiera Donalda Tuska i ministra finansów Andrzeja Domańskiego - zaznaczył na antenie radiowej „Jedynki” Adrian Zandberg z Partii Razem.
Wybranie przez Amerykanów Donalda Trumpa na prezydenta będzie miało wpływ na wybory prezydenckie w Polsce – uważa Aleksander Kwaśniewski. W rozmowie z i.pl były prezydent RP wskazał kilka powodów.
Donald Trump zostanie 47. prezydentem Stanów Zjednoczonych, ale kierunki jego polityki pozostają niejasne. Jego wybór budzi wiele pytań zarówno w Europie, jak i w Polsce. Czy będzie to czas stabilizacji, czy przeciwnie – początek nowych napięć? Sondaż United Surveys przeprowadzony dla RMF FM i „DGP” rzuca światło na opinie Polaków w tej sprawie.
Ponad 300 mln zł zostało wypłaconych ludziom, choć wiem, że nie jest to wystarczające - mówił w RMF FM o pomocy powodzianom minister-koordynator ds. odbudowy po powodzi Marcin Kierwiński.
Na samorządy i podmioty użytkujące wyroby zawierające azbest zostanie nałożony obowiązek ich usunięcia lub zabezpieczenia najpóźniej do 31 grudnia 2032 r.
Jeśli frankowicz spełnia warunki ulgi, nie płaci podatku od umorzonej części kredytu. Nie musi mieć do tego indywidualnej interpretacji od fiskusa.
Poparcie dla postulatu Nowej Lewicy, by Wigilia była dniem wolnym od pracy, przekracza partyjne podziały. Ale czy stanie się to jeszcze w tym roku? Polacy nie mają wątpliwości, że 24 grudnia nie powinno się pracować.
3 grudnia w Bibliotece Narodowej w Warszawie zostanie wręczona Nagroda „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia. Oto lista nominowanych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas