Aktualizacja: 15.11.2024 09:35 Publikacja: 23.05.2024 11:53
Foto: Adobe Stock
Dzisiejszy, poranny wysyp danych makro nie wpłynął, przynajmniej na razie, na notowania złotego. Nasza waluta notuje symboliczne zmiany. Po godz. 10 euro było wyceniane na 4,27 zł, czyli tak samo, jak wczoraj wieczorem. Dolar taniał z kolei o 0,1 proc. do poziomu 3,93 zł, co jednak trzeba łączyć głównie z ruchem głównej pary walutowej czyli EUR/USD. Ta nieznacznie idzie do góry.
Na razie więc z dużej chmury mamy mały deszcz. Same dane mają mieszany wydźwięk. Gorzej od oczekiwań wypadł odczyt dotyczący sprzedaży detalicznej. - Sprzedaż detaliczna w Polsce w kwietniu rozczarowuje. Dynamika wzrostu w wysokości 4,1 proc. (r/r) jest niższa o 1 p.p. w stosunku do prognoz i prawie 2 p.p. niższa niż w poprzednim miesiącu. Warto zauważyć, że sprzedaż w marcu w stosunku do lutego wzrosła skokowo i na kwiecień oczekiwano lekkiego spadku m/m, natomiast spadek ten okazał się większy niż zakładano — wskazują eksperci XTB.
Para EUR/USD obroniła poziom 1,05. To z kolei pomogło notowaniom złotego.
Złoty pozostaje pod wpływem dolara. Czy zmienią to dzisiejsze dane o PKB z Polski?
Kurs głównej pary walutowej zniżkuje w środowe popołudnie o 0,5 proc., szukając dna w kilkutygodniowym trendzie. Bitcoin zaś bije kolejne rekordy.
Nie widać końca przeceny krajowej waluty. W efekcie za dolara trzeba płacić najwięcej od blisko siedmiu miesięcy.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Rosyjski reżim zdecydował, że dolary nie są obywatelom federacji do niczego potrzebne. Zamiast nich powinni uwierzyć w ruble i kupować państwowe papiery dłużne. Sami Rosjanie wiedzą jednak swoje i polują na dolary na czarnym rynku.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Para EUR/USD obroniła poziom 1,05. To z kolei pomogło notowaniom złotego.
Złoty pozostaje pod wpływem dolara. Czy zmienią to dzisiejsze dane o PKB z Polski?
Choć do świąt jeszcze wiele tygodni, umysły Polaków rozpala już problem: czy Wigilia będzie kolejnym dniem wolnym od pracy?
Kurs głównej pary walutowej zniżkuje w środowe popołudnie o 0,5 proc., szukając dna w kilkutygodniowym trendzie. Bitcoin zaś bije kolejne rekordy.
Rośnie presja na szefową Banku Rosji. Kreml, który co trzeci rubel wydaje na swoją wojnę, pilnie potrzebuje pieniędzy. Dodruk pomoże zasypać rublami dziurę budżetową.
W obliczu sporów o upolitycznianie prokuratury niknie dyskusja o merytorycznej jakości pracy śledczych i wymaganiach, jakie powinni spełniać.
Kilka szczegółowych rozwiązań projektu nowelizacji kodeksu karnego budzi wątpliwości. Chodzi m.in. o zasady wymierzania kar.
Rozstrzygnięcie sprawy bez rozważenia argumentów spierających się stron wystawia jak najgorsze świadectwo samemu sądowi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas