Aktualizacja: 10.07.2017 12:52 Publikacja: 10.07.2017 12:52
Foto: www.sxc.hu
Zuzanna Zakrzewska jest partnerem w Kancelarii EY Law i Dziale Doradztwa Podatkowego EY. Dołączyła do EY w 2013 roku i od tego czasu współprowadzi Kancelarię EY Law Tałasiewicz, Zakrzewska i Wspólnicy. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a od 2005 roku jest adwokatem. Zanim dołączyła do EY, przez ponad 15 lat pracowała w jednej z największych międzynarodowych kancelarii prawnych w Warszawie. Specjalizuje się w doradztwie związanym z transakcjami fuzji i przejęć, procesami reorganizacyjnymi oraz w bieżącej obsłudze podmiotów gospodarczych w zakresie prawa handlowego.
Wraz z nadchodzącą waloryzacją rent i emerytur w górę pójdą także dodatki do tych świadczeń – na przykład dodatek pielęgnacyjny, dodatek dla sieroty zupełnej czy ryczałt energetyczny. Oto, jakich kwot od 1 marca mogą spodziewać się osoby uprawnione.
Od 25 lutego osoby, które chcą nadal korzystać z aplikacji mObywatel, muszą mieć jej aktualną wersję. „Jeśli nie zaktualizujesz mObywatela przed 25 lutego, nie będziesz mieć dostępu do żadnych możliwości aplikacji i nawet się do niej nie zalogujesz” – czytamy na rządowej stronie info.mobywatel.gov.pl. Posiadacze starszych wersji mObywatela otrzymali powiadomienia o konieczności przeprowadzenia aktualizacji. Przy okazji wprowadzono do niej dwie nowości.
Po drogach jeżdżą kierowcy, którzy zdobyli prawo jazdy mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. W systemie jest luka - twierdzi serwis brd24.pl.
W Trybunale Konstytucyjnym odbyło się w czwartek spotkanie z przedstawicielami organizacji skupiających prawników sympatyzujących lub kojarzonych z poprzednią władzą.
W razie niewykonania obowiązku informacyjnego bank (lub pożyczkodawca) może zostać pozbawiony prawa do odsetek. Może tak być nawet wtedy, gdy indywidualna waga naruszenia tego obowiązku i jego konsekwencje dla konsumenta będą się różnić w zależności od przypadku - to sedno czwartkowego wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE w pierwszej polskiej sprawie dotyczącej „darmowego” kredytu.
Kancelaria Addleshaw Goddard ogłasza wejście na polski rynek poprzez dołączenie do swojej sieci warszawskiego biura kancelarii Linklaters. Jest to kolejny ważny krok w międzynarodowej strategii rozwoju firmy – AG2030.
Połączenie sił z zespołem Hogan Lovells przyniosło firmie Rödl & Partner niemal 30 nowych specjalistów, w tym uznanych prawników i ekspertów.
Kancelaria HRLS Zwolińska & Zwoliński z radością ogłasza awanse w swoim zespole, które od stycznia 2025 roku wzmacniają strukturę organizacyjną firmy. Decyzje o awansach to nie tylko wyraz uznania dla zaangażowania i profesjonalizmu pracowników, ale także element strategicznego rozwoju kancelarii, który jest odpowiedzią na potrzeby rosnącej liczby klientów.
Prawnicy Kancelarii KKLW z praktyki postępowań sądowych odnieśli sukces w sprawie o zapłatę za wykonane roboty budowlane. Trwający 12 lat proces klientowi kancelarii osłodziły wypłacone odsetki.
O dekadzie wspólnej drogi, recepcie na sukces i planach rozwoju opowiadają adwokatki Paulina Kieszkowska i Ewa Rutkowska oraz radca prawny Marcin Kolasiński, wspólnicy kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.
Skala działalności, ale też pewien nieuchwytny duch kancelarii sprawiają, że najbardziej utalentowane osoby mogą rozwijać w CMS swoje kompetencje – mówi Andrzej Pośniak, partner zarządzający w kancelarii CMS.
Wszyscy muszą reagować na zmiany w otoczeniu, a jeśli potrafią, to powinni je wyprzedzać. Inaczej znikną z rynku. Ta zasada dotyczy wszystkich: i firm i samorządów prawniczych - mówi Maciej Bobrowicz, radca prawny, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych przez trzy kadencje.
Nowa technologia jest w stanie wykonywać wiele rutynowych zadań, ale nie zmniejszy zapotrzebowania na wykwalifikowanych prawników. Ich rola będzie jednak ewoluować w kierunku analitycznych, strategicznych oraz zarządczych funkcji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas