Agata Kulesza w akcji: TVP VOD na podium za Netflixem, Teatr TV podwoił oglądalność

Stało się to, co przewidywaliśmy: wystarczyło zdjąć z TVP klątwę bojkotu odbiorców, którzy kojarzyli telewizję publiczną z propagandą Zjednoczonej Prawicy, by produkcje TVP skokowo zyskały oglądalność.

Publikacja: 05.04.2025 09:32

Agata Kulesza, plakat serialu „Krew z krwi"

Agata Kulesza, plakat serialu „Krew z krwi"

Foto: Mat. Pras. TVP

TVP VOD w marcu był drugim na polskim rynku (ex aequo z serwisem Max, którego właścicielem jest Warner Bros. Discovery) odwiedzanym serwisem tego typu za Netflixem. Wyprzedziło m.in. takie platformy treści na żądanie, jak Disney+, Amazon Prime Video, Player i Canal+ Online.

TVP VOD na podium

W marcu 2025 roku TVP VOD zanotował ponad 41-procentowy wzrost liczby odtworzeń materiałów wideo w porównaniu z marcem 2024 r. i osiągnął pod tym względem najlepszy wynik w swojej historii.

Serwis streamingowy Telewizji Polskiej w marcu odwiedziło prawie 2,7 mln „realnych użytkowników”. Średni czas na użytkownika wyniósł ponad 4 godziny i 3 minuty, czyli o 35 minut więcej niż w analogicznym miesiącu rok temu.

Czytaj więcej

Agata Kulesza: Mam luksus. Nie muszę dbać o zasięgi w internecie

Jak wynika z badania Mediapanel TVP VOD zanotował w marcu 2025 roku 7,69 proc. udziału w całkowitym czasie korzystania z serwisów streamingowych VOD i OTT. Zwiększył też liczbę wizyt (+38% rok do roku) i odsłon (+28% rok do roku).

Najchętniej oglądaną nowością marca 2025 w TVP VOD była premiera wiosennej ramówki Telewizji Polskiej – serialu „Krew z krwi” m. in. z Agatą Kuleszą (3. sezon), która zdobyła aż 3,5 proc. udziału w łącznym czasie oglądania serwisu w marcu 2025. Drugie miejsce zajął inny premierowy serial TVP – „Zatoka szpiegów”, a na kolejnych miejscach znalazły się „Sanatorium miłości” i „The Voice Kids”.

Warto zaznaczyć rosnące zainteresowanie oglądaniem kanałów na żywo, które w marcu 2025 zwiększyły swoją widownię o ponad 230% rok do roku.

Teatr TV podwaja oglądalność

Jednocześnie TVP poinformowała o tym, że średnia oglądalność Teatru TV w pierwszym kwartale 2025 r. jest dwukrotnie wyższa niż w analogicznym okresie 2024 r. W pierwszych trzech miesiącach 2024 r. średnia oglądalność wynosiła ok. 185 tys. widzów, zaś teraz 367 tys. Porównano oglądalność pozycji zaprogramowanych za rozdania Zjednoczonej Prawicy i nowego zarządu oraz dyrekcji.

Udział widowni Teatru TV wzrósł z 1,7 proc. do 3,05 proc. w całym rynku. Największą frekwencję w pierwszym kwartale 2024 r. miał „Upiór w kuchni” (305 tys.), zaś w bieżącym roku „Wizyta starszej pani” (564 tys.)

Czytaj więcej

Rekord Teatru TV, gra Krzysztofik, Grabowski. Powrót Cezarego Pazury

Warto dodać, że TVP VOD to największa w Polsce biblioteka wideo na życzenie, która oferuje ponad 86 tysięcy materiałów, w tym najnowsze produkcje TVP, wszystkie kanały TVP na żywo, polskie i zagraniczne filmy oraz seriale, programy rozrywkowe, bajki i materiały edukacyjne dla dzieci, prawie 500 spektakli Teatru Telewizji oraz ponad 3 tysiące produkcji zrekonstruowanych cyfrowo.

TVP VOD w marcu był drugim na polskim rynku (ex aequo z serwisem Max, którego właścicielem jest Warner Bros. Discovery) odwiedzanym serwisem tego typu za Netflixem. Wyprzedziło m.in. takie platformy treści na żądanie, jak Disney+, Amazon Prime Video, Player i Canal+ Online.

TVP VOD na podium

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Telewizja
Teatr TV i XIII księga „Pana Tadeusza" napisana przez Fredrę
Telewizja
Teatr TV odbił się od dna. Powoli odzyskuje widownię i artystów
Telewizja
Teatr Telewizji: Zgubny pęd za trendami
Telewizja
Polityka czy muzyka: Kombi Łosowskiego i Lombard w TV Republika, Martyniuk w Polsacie, Adams w Dwójce
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Telewizja
Nie będzie „Sylwestra Marzeń”. Koniec koszmaru mieszkańców Zakopanego