Rusza Scena Plenerowa Teatru Powszechnego w Warszawie

W weekend 15 i 16 maja odbędzie się inauguracja Sceny w Ogrodzie Powszechnym. Pokazy filmów, czytania performatywne, spotkania autorskie i spektakl w wersji plenerowej – to wszystko już w najbliższych tygodniach.

Publikacja: 12.05.2021 12:49

Rusza Scena Plenerowa Teatru Powszechnego w Warszawie

Foto: materiały prasowe

Zgodnie z ostatnimi zarządzeniami epidemicznymi, teatry i inne instytucje kultury od 15 maja 2021 r. mogą prowadzić swoją działalność „na świeżym powietrzu” przy ograniczeniu liczebności widowni o połowę. Teatr Powszechny w Warszawie chce wykorzystać tę okazję do długo wyczekiwanego spotkania z widzami na żywo, dlatego na placu parkingowym przed wejściem głównym otwarta zostanie specjalna scena plenerowa. Bilety na wydarzenia dostępne będą na miejscu, a także online na stronie internetowej Teatru Powszechnego. Po długiej przerwie do funkcjonowania w ogródku i na wynos wróci także kawiarnia Stół Powszechny.
 
Repertuar Sceny w Ogrodzie Powszechnym otworzą dwa pokazy „Filmów z epoki smogu” w reżyserii Michała Zadary (15 i 16 maja o godz. 20.00). Zestaw siedmiu etiud filmowych z udziałem aktorów Teatru Powszechnego (Arkadiusza Brykalskiego, Wiktora Logi-Skarczewskiego, Kariny Seweryn i Barbary Wysockiej) oraz aktorów gościnnych (m.in. Danuty Stenki, Andrzeja Seweryna i Jerzego Treli) miał swoją premierę pół roku przed pandemią, w lipcu 2019 roku. Po premierowych pokazach na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi, „Filmy” wyruszyły w festiwalową podróż i zostały docenione przez międzynarodową widownię – twórcy otrzymali m.in. zespołową nagrodę w kategorii „best performances” na Festiwalu WILDSound. Nadszedł czas na ponowne spotkania z polską widownią w wiosenno-letnich warunkach.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Teatr
Kobiety między Herodem, Hitlerem i AfD. Czym polski spektakl zaskoczył niemiecką publiczność?
Teatr
Przebłyski wspomnień, czyli mistrzowski duet Jankowskiej-Cieślak i Olbrychskiego
Teatr
Jan Klata dyrektorem Narodowego. Jan Englert żegna się „Hamletem”
Teatr
Jan Klata dyrektorem Narodowego w Warszawie. To druga narodowa scena, którą pokieruje
Teatr
Konkurs w Teatrze Narodowym: Klata 3 głosy, Kotański 2 głosy